Advertorial

Ev Dekorasyonu Renk Seçimi

 

 

Hani derler ya renkler ve zevkler tartışılmaz diye, tam da bu noktada ev dekorasyonu hususundaki renk uyumları her zaman ilk aklıma gelen unsurlar arasında olur. Bir ev sahibi oluncaya dek belki de fazlaca kiralık ev dolaşırsınız. Gittiğiniz her evde yeni bir boya badana işi çıkar. Gerek temizlik gerekse tamamıyla tercihleriniz ile bağlantılı olan renk değişimi oluşturma fikri muhakkak gidilen her adreste ön planda olmaktadır.

 

Genel olarak mobilyalar maliki olacağınız eve göre seçilse de duvar boyaları kullandığınız tüm evlerde yapılır. Gün gelip, bir ev satın aldığınızda büyük değişiklikler yapmak ister ve tüm evinizi yeniden dekore etmek istersiniz. Duvarlarınızın renklerinden mobilyalarınızın, halılarınızın, dolaplarınızın ve perdelerinizin renklerine kadar her şey artık size aittir. Bu aidiyet duygusu evinize daha çok bağlanmanızı sağlar. Çünkü artık duvara asacağınız bir aksesuar için bile hiç kimseden izin istemek durumunda olmayacaksınız. Farklı farklı ev dekorasyonu fikirleri edinip, evinize bu fikirleri uygulamak isteyebilirsiniz. Ancak, burada unutmamanız gereken önemli hususlardan bir tanesi evinizde tam bir uyum yakalayabileceğiniz türden renk seçimleri yapmanız gerektiğidir. Renkli bir yaşam, neşeli bir ruh haline sahipseniz içinizi karartacak koyu renklerden uzak durmanız her zaman yararınıza olacaktır. Çünkü insan psikolojisini yakından etkileyen unsurlardan bir tanesi de renk seçimleri olmaktadır. Bu noktada sizlere oldukça önemli bir bilgi vererek belki de şimdiye kadar sürekli yaptığınız yanlışı ortaya koymak istiyorum. Örneğin, en sevdiğiniz rengin kırmızı olduğunu varsayalım. Parlak renklerden oluşan mutfak dolapları ne kadar şık ve göz alıcı olmaktadır, değil mi? Evet, görünüş itibari ile her ne kadar şık olarak görünse de bu rengin size kilo aldırmada etkili olduğunu biliyor musunuz? Kilo problemleri yaşıyorsanız mutfağınızdaki kırmızı dekorasyondan bir an önce vazgeçmeli ve bunun yerini açık tonlara bırakmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

 

Günün yorgunluğunu attığınız, ayaklarınızı uzatarak dinlendiğiniz sevdiğiniz dizi ve filmleri izlediğiniz oturma odalarındaki dekorasyon modelleri artık size sıkıcı geliyor ise burada da size önemli bir fikir vermek istiyorum. Yorucu bir işte çalışıyorsanız öncelikli olarak oturma odanızda bulunan rengarenk mobilya ve aksesuarlardan vazgeçmelisiniz. Duvarlarınıza uygulayacağınız bebek mavisi rengi ile hem ortamı karartmamış olacaksınız, hem de dinginliği doruklarda yaşayacaksınız. Odanızın rengini hala değiştirmediniz mi? Öyle ise haydi hareket zamanı.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir