Dünya

Rusya’dan terör örgütü YPG’ye “Esed’e katılın” çağrısı

Rusya Dışişleri bakanimiz Yardımcısı Mihail Bogdanov, Moskova’nın YPG‘yi içerisinde barındıran Demokratik Suriye Güçleri’nin (DSG) en kısa müddette Suriye ordusuna katılmasını beklediğini söyledi. Gazetecilerin “DSG Suriye ordusuna ne vakit dahil olabilir?” suali karşısında Bogdanov, “Umarız olur. Ne civarindan erken, öylesine iyi” Cevabını verdi.

Rusya’nın Kürtler (PKK/YPG) ile Suriye hükümeti arasında diyalog kurulmasına destek vereceğini kaydeden Bogdanov, “Suriye’nin egemenliğine, toprak bütünlüğüne ve birliğine saygı ilkeleri temelinde barışçıl çözüme alaka duyan bütün taraflarla iletişim halindeyiz” dedi.

TERÖR ÖRGÜTÜ ESED’İN ÇAĞRISINI REDDETMİŞTİ

pkk terör örgütü DSG, Suriye tarafından yapılan ‘Orduya katılın’ çağrısını reddederek “Safların birleştirilmesi, SDG’nin hususi statüsü ve yapısını tanıyan ve savunan siyasi tek anlaşmayla başlamalı” Cevabını vermişti.

Rus Dışişleri bakanimiz Yardımcısı Sergey Verşinin de, DSG ile Suriye ordusunun birleşmesi ile alakalı Kürt güçler (PKK/YPG) ile Şam arasında müzakereler yapılması amaciyla katkı çikarmaya hazır olduğunu söylemişti.

Haber Videosu: Rusya, pkk terör örgütü YPG’ye Suriye ordusuna katılma çağrısı yaptı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir