Advertorial

MANİSA GEZİLECEK YERLER NERELER?

 

Manisa gezilecek yerler listesi arayan ama bulamayan okurlarımız son zamanlarda bize Manisada gezilecek yerler nereler başlığı altında mailler atmaya başladılar. Biz de okurlarımızın isteğini kırmayalım diyerekten birkaç araştırma sonucunda bir liste çıkardık.

Manisa gezilecek yerler listemizin ilk durağı Spil Dağı. Spil Dağı doğal güzelliği ve oksijen deposu olmasının yanı sıra doğa sporları yapabileceğiniz güzel bir coğrafyaya sahip. Tek dikkat etmeniz gereken nokta yanınızda cep telefonunuz için taşınabilir batarya ve kalın giysiler bulundurmanız. Burası biraz soğuk olacaktır. Havanın sıcaklığına aldanmayın!

Gelelim Manisada gezilecek yerler listemizin ikinci kısmına. Klasik listeler gibi park bahçe yazmak yerine biraz daha ilginç bir yeri listemizin ikinci sırasına aldık. Adı ise Ağlayan Kaya. Kendine ait bir efsanesi bulunan kayanın içerisinden eskiden su çıkarmış. Ancak şu anda su çıkmıyor. Peki burayı gezmek için suyun çıkıp çıkmaması engel mi? Elbette değil! Sırf genel kültür olsun diye yine gezilir.

Manisa gezilecek yerler listemize son gaz devam ediyoruz. Sırada Aigai Antik Kenti bulunuyor. Biraz kültürel bir durak burası. Bu antik hakkındaki en detaylı bilgiyi ve Manisa’da gezilecek yerler hakkındaki en kapsamlı tavsiye ve yorumları Manisa gezilecek yerler yazısında bulabilirsiniz.

Unutumadan bir şey söyleyelim. Açıkcası bu zamana kadar çok antik kent tavsiye ettik ancak bazı okurlarımız bu durakları hiç dikkate almıyormuş gibi hissetmeye başladık. Sevgili okurlarımız eğer bir yıl içinde üç tane antik kent gezdikten sonra (telefon oynayarak değil, araştırıp öğrenerek elbette.) genel kültürünüzün ve eski medeniyetlerin yaşam stilleri hakkında kalbur üstü bilgilere sahip olmazsanız sizde sorun var demektir. Sizleri biraz daha kafe ortamlarından uzaklaştırıp tarihi ve kültürel güzellikler ile buluşturmaya çalışıyoruz. Lütfen kendiniz de heves edin.

Ayrıca Manisa’nın hemen yanıbaşında bulunan İzmir’e de gitmenizi tavsiye ediyoruz. Gitmeden de İzmir gezilecek yerler yazısından bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir