Spor

Gençlerbirliği’nde Mustafa Kaplan ile yollar ayrıldı

Süper Lig’in arkada var olan 9 haftasında tek galibiyet, üç beraberlik ve 5 mağlubiyet alan başşehir ekibinde Mustafa Kaplan‘ın görevine nihayet verildi.

Görevinden alındığını medya aracılığıyla öğrenen Mustafa Kaplan, bu erken sabah saatlerinde takim binasına gelerek sportif direktör Emrah Atasoy ile tek müzakere gerçekleştirdi.

deneyimli teknik adam, müzakerenin derhal peşinden futbolcularıyla vedalaşarak kulüpten ayrıldı.

MURAT CAVCAV: “KAN DEĞİŞİKLİĞİ…”

başşehir temsilcisinin internet sitesinde izahı bulunan reis Murat Cavcav, futbolda ayrılıklar ve vedaların her vakit yaşandığını bildirdi.

Sezon başı hatri sayilir büyüklükte umutlarla, kaliteli oyuncularla yola çıktıklarını aktaran Cavcav, “Zaman vakit futbolun şanssızlığı, ara ara ferdi yanlislar istediğimiz neticeleri almamıza engel oldu. Gönül isterdi ki bu kadroyu birlikte kurduğumuz Mustafa Kaplan ile başarılı olalım ama olmadı. Kan değişikliğine gitmek gerekiyor. Üzülerek de olsa bu farklığı yapıyoruz. Mustafa Kaplan ve ekibine temmuz ayından beri verdikleri hatri sayilir büyüklükte çaba amaciyla teşekkür ediyorum. Kendisine ve ekibine kariyerlerinde muvaffakiyet diliyorum.” şeklinde görüş belirtti.

“DAHA çok zarar saglamak İSTEMİYORUM”

Gençlerbirliği camiasına dahada çok zarar saglamak istemediğini aktaran Mustafa Kaplan, “Yaklaşık beş aylık beraberliğimizin bu erken itibariyle nihayet bulduğunu elemle bildirmek isterim. bendeniz ve ekibimin tek gayesi Gençlerbirliği’ni dogruluk ettiği yerlere getirmek oldu. kimi çok istersiniz ve başarıyı sağlamak yerine fedakarlıklar yaparsınız ama olmayınca olmaz. bu sebeple de ne kıymetli Gençlerbirliği camiasına ne de kendisinin kariyerime dahada çok zarar saglamak istemiyorum. Ben, her vakit bu güzide camianın tek parçası olmaktan gurur ve kıvanç duymaya ayni ritimde devam edeceğim.” ifadelerini kullandı.

Kulüpten ayrılmak amaciyla tazminat istek etmediğini belirten Mustafa Kaplan, “Geçmişten bugüne kulübümüz amaciyla yaptıklarım, kulübümüze kattığım değerlerle gurur duyarak camiamızdan ayrılıyorum. Gençlerbirliği adinin olduğu yerde ne gelirken ne de giderken Katiyen kazanç konuşmadım ve tek bir kuruş tazminat talebim olmadı.” şeklinde görüş belirtti.

Mustafa Kaplan, reis Murat Cavcav, yönetim heyeti üyeleri, futbolcular, Gençlerbirliği taraftarı ve takim çalışanlarına teşekkür ederek izahını tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir