Advertorial

Genç ve güzel kalmanın sırları

Genç kalmak ve güzel görünmek için doğal ve doğal olmayan birçok yöntem denenir. Özellikle kadınlar genç kalmanın sırları konusunda kafa yoruyor. Sağlıklı yaşam kadar genç ve güzel görünmek de önemli. Yüzdeki kırışıklıklardan kurtulmak için kırışıklık giderici krem kullanarak kırışıklıklardan kurtulmak için harcanan çaba kadar selülit konusunda sıkıntı yaşayanlar, selülitleri için operasyon geçirerek bu durumdan kurtulmanın çarelerini aramaktalar. Peki nasıl genç ve güzel kalabiliriz? Genç kalmanın sırları nelerdir?

Genç ve güzel görünmek herkesin istediği bir durumdur. Herhangi bir insana yaşından daha küçük gösterdiği söylendiğinde bile mutlu olmaktadır. Çünkü estetik insanın doğasında olan bir şeydir. Genç görünmek de estetiğin bir parçasıdır. Genç yaştaki insanlar daha zarif ve hoş görünmektedir. Bu nedenle birçok kişi yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak için estetik ameliyatlara başvurmaktadır. Fakat estetik ameliyatlar bir süre sonra cildin yapısını bozmaktadır. Bunun gibi pek çok olumsuz yanı bulunan estetik ameliyatlardan kurtulmak ce daha basit yollarla genç kalmanın yolları mevcuttur. Ayrıca estetik ameliyatların kişileri maddi olarak zorladığı da bilinen bir gerçektir. Özellikle genç kalmak için yaptırılan yüz gerdirme ya da kırışıklık yok etme gibi ameliyatlar hem maddi yönden pahalı hem de cildi yoran operasyonlardır.

Genç kalmak için yapılabilecek birçok şey bulunmaktadır. Bu durumların başında düzenli ve yeterli beslenme gelmektedir. Çok yağlı, baharatlı ve tuzlu yiyecekler vücudu erken yaşlandırmaktadır. Zaten bu yiyeceklerin sürekli olarak tüketilmesi obezite ve şişmanlığı da beraberinde getirmektedir. Obezite ve şişmanlık da erken yaşlanma sebepleri arasında yer almaktadır.  Ayıca yeteri kadar su tüketmek cildin genç kalmasını sağlamaktadır. Günde 1.5-2 L arası su tüketilmesi hücrelerde yenilenmeyi sağlar ve vücudun daha genç kalmasına olanak tanır. Genç kalmak için uygulanabilecek en önemli yöntemler ise şunlardır.

 • Gün içerisinde yaklaşık olarak 810 bardak arası su içmek
 • Sık sık yiyip az gıda tüketmek
 • Günde 3 öğün ana, 2 öğün de ara öğün olmak üzere  öğünde beslenmek
 • Ana öğünlerde karbonhidrat yerine protein ağırlıklı beslenmek
 • Ara öğünlerde proteinli gıdalar tüketmek
 • Ara öğünlerde yağlı ve baharatlı gıdalardan uzak durarak meyve ve sebzelere yönelmek
 • Ara öğün saatlerini iyi ayarlayarak ilkinin ikindi zamanına doğru ikincisinin ise yatmadan önce yenmesi gerektiğini bilmek
 • Beslenme şeklini protein, karbonhidrat, Omega 3 ve 6 sırası ile devam ettirmek
 • Az su tüketmenin metabolizma yavaşlığına neden olduğunun farkına vararak her gün aynı düzeyde su tüketmek
 • Kahve yerine yeşil çay içmek
 • İçerisinde kimyasal bulunan asitligazlı içeceklerden uzak durmak

www.wmal.net

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir