Güncel

İki yıl önce Türkiye’ye gelen Hollandalı iş adamı Müslüman oldu

Türkiye ile ticari ilişkileri var olan Hollandalı İş Adamı Maxwell Ifeanyi ihtida merasimi ile Müslüman oldu.

Aslen Nijerya tebaalı var olan ama Hollanda’da yaşayan İş adamı Maxwell Ifeanyi, iki sene evvel ticaret Emelli olarak Türkiye’ye geldi. Kayseri’li İş Adamı Adem Dinçarslan ile tanıştıktan ardindan Müslümanlığı iki sene süresince araştıran Hollandalı Maxwell Ifeanyi, İslam dininin güzelliklerini anladığını söyleyerek bu erken Kayseri İl Müftülüğünde İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven’in eşliğinde ihtida merasimi ile Müslüman olarak, Cuma Reyyan ismini aldı.

“MÜSLÜMAN OLMAK İSTEDİĞİNİ BİZE ULAŞTIRDI”

dört senedir 20’nin üzerinde ihtida merasimi yaptıklarını söyleyen Kayseri İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven, “Kayseri İl Müftülüğü olarak, tek ihtida merasimi ile karşınızdayız. dört senedir burada 20’nin üzerinde ihtida merasimleri gerçekleştirdik. Bir gün evvel bizlere verilen bilgi ile burada Hollanda yurttaşı var olan Maxwell bey, Müslüman olmak istediğini bizlere ulaştırdı. Bizler de bununla alakalı olarak tek program yapalım istedik. Maxwell bey aslen Nijeryalı ama Hollanda yurttaşı olarak yaşıyor. ülkemiz ile özellikle Kayseri ile ticaret yapıyor. bu yüzden devamlı olarak Türkiye’ye gelip giderken, insanların tavır ve davranışlarından, Müslümanların ahlakından etkilendiği amaciyla İslam’la alakalı araştırmalara başlıyor. Bu araştırmalar neticesinde ve özellikle iş adamlarımızın da desteği ile İslam dini ile alakalı veriler ediniyor. iki senedir araştırmalar yapan, düşünen ve bunun neticeninde bendeniz de Müslüman olmak istiyorum diyen tek arkadaşımız kendisi” dedi.

İş Adamı Adem Dinçarslan da bugünün belki en iyi bugünü olabileceğini ve bu iyi duygularını da Şahin güven ve Cuma Reyyan ile paylaştıklarını belirtti.

“MÜSLÜMAN OLMALIYIM DİYE karar VERDİM”

İslam dinini seçerek Müslüman var olan Cuma Reyyan, “Adem bey ile tanıştıktan ve birlikte vakit geçirmeye başladıktan ardindan İslam dininin güzelliklerini anladım ve bendeniz de Müslüman olmalıyım diye karar verdim” ifadelerinde bulundu.

İhtida töreninde İl Müftüsü Şahin Güven, Adem Reyyan’a hemide İngilizce ayni vakitte da Arapça tercümeli Kur’an-ı Kerim armağan etti.

Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir