Spor

İngiliz basını, Beşiktaş maçına hatalarıyla damga vuran Karius’u konuşuyor

Temsilcimiz Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi K Grubu evvel maçında deplasmanda Slovan Bratislava‘ya 4-2 yenildi. mücadelede evvel golü yiyen Karius’un hatası hatri sayilir büyüklükte reaksiyon çekerken, deneyimli kaleci İngiltere basınında da çok konuşuldu.

ADA BASINI KARIUS’U KONUŞUYOR

Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi K Grubu evvel maçında Bir gün evvel deplasmanda Slovan Bratislava’ya 4-2 yenik olurken karşılaşmaya kara Beyazlılar’ın Alman kalecisi Loris Karius’un yaptığı hatali damgasını vurmuştu. Yaptığı hatalı çıkış sonrası Andraz Sporar’ın vuruşuyla topu ağlarında gören 26 yaşında olan eldiven, Ada basınında da gündeme oturdu.

The Sun ve Daily Mail gazeteleri Karius’un performansıyla ilgili; “Loris Karius, perişan baş vuruşuyla ve takım arkadaşına çarparak tek başka gülünç hataya dahada imzasini attı ve golü armağan etti” ifadelerini kullandı.

Metro ise “Liverpool’un Beşiktaş’a kiraladığı Loris Karius, UEFA Avrupa Ligi’nde felaket tek hataya imzasini attı” yorumunu yaptı.

Daily Express gazetesi ise Liverpool taraftarlarının da hatri sayilir büyüklükte tpeki gösterdiği Alman kaleci için, “Liverpool taraftarları Beşiktaş’ın UEFA Avrupa Ligi maçında hatali yapan Loris Karius’a sövüyor: Hiç sürpriz değil” başlığını kullandı.

Daily Mirror da mevzubahis haberi “Taraftarlar, Loris Karius’a UEFA Avrupa Ligi’nde yaptığı gülünç hatali sonrası ileti gönderdi” başlığıyla gördü.

ŞAMPİYONLAR LİGİ FİNALİNDE DE HATALI GOLLER YEMİŞTİ

Karius, hatırlanacağı üzere Liverpool’un 2018 Şampiyonlar Ligi finalinde Real Madrid’e 3-1 yenildiği mücadelede yediği iki hatalı gol sonrası günah keçisi duyuru edilmiş ve aynı yaz Beşiktaş’ın yolunu tutmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir