Sağlık

Diyetle 13 ayda 56 kilo verdi

Tokat’ta evli ve iki bebek annesi Canan Bölme (50) yıllardır kiloları hasebiyle sağlık sorunlarının yanı sıra hergün hayatında da zorluklar yaşaması hasebiyle kilo vermeye karar verdi. Bir hayli sefer perhiz yapan Bölme, kararlılıkla uyduğu perhiz programı sayesinde 13 ayda 56.2 kilo verdi. takriben olarak 224 paket margarine eş kıymet kilo veren Bölme, üzerinden hatri sayilir büyüklükte tek yük kalkmasının rahatlığını yaşıyor. çok kiloları hasebiyle güç günler geçirdiğini belirten Bölme, “Yürümek istemiyorum erkek atamıyordum, bacaklarımda şişlik vardı. Diyetle kilo vermeye karar verdim. Diyetisyenimin verdiği programa uydum. 142 kilodan 85 kiloya civarindan düştüm. Artık çok dahada rahatım” dedi.

Diyetisyen Tuba Ödübek ise hastasının çok kilolarından kurtulması amaciyla perhiz programı uyguladıklarını belirterek, “Canan hanımın diyetin de devamlı değişikliler yaptık. Hep protein ve yağ ağırlıklı beslenmek adina devamlı vücudunu şaşırtarak kilo vermesini sağladık. Kilo vermekte Zati vücudu şaşırtmayla olduğu vakit duraklama yaşamadan giden tek şey. Canan hanımla kilo vermediğimiz tek ölçüm almadık. yasamsal olmasını istedim, doğum günlerine katıldı, düğünlere gitti. Canan hanım bu manada ne yiyeceğini hangi sıklıkta aş yiyeceğini birlikte öğrendiğimiz amaciyla diyetini bozmadan kilo verdi” dedi.

224 paket margarine eş kıymet kilo verdi

Verilen kiloların art alınmaması, bedende kilo kaybı ile birlikte sarkmalar olmaması amaciyla uzunca tek süreye dağılan diyeti önerdiklerini belirten Ödübek, “Bir iki ayda hızlı verilen şok diyetlerle giden kilolarda hastanın bu müddette alışkanlıkları değişmemiş oluyor. Bu müddette Canan hanımın hayatında Bir hayli alışkanlığı değişti. Diyeti bıraktığında da bu alışkanlıklarına ayni ritimde devam edecektir” diye konuştu.
Hastasının 224 paket margarine eş kıymet kilo verdiğine dikkat çeken Ödübek, hastasının artık dahada sıhhatli ve dahada mutluluk dolu olduğunu sözlerine ekledi.

Nurhan İçmez
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir