Güncel

Bülent Arınç, Babacan ve Davutoğlu’na “hain” denilmesini eleştirdi

Cumhurbaşkanlığı çok İstişare heyeti üyesi Bülent Arınç, cumhuriyet milletçe partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen mapus cezasını ve AK Parti‘deki ayrılıkları değerlendirdi. Arınç, Ali Babacan ve beraberindekilere hain denilmesini eleştirerek, “Ben onlara birilerinin yaptığı benzeri hain sıfatını netlikle yakıştıramam. Bu sıfatı gelişi iyi kullananların kendileri o sıfata dahada layıktır.” diye konuştu.

“BİZİMLE MİSİNİZ?”

AK Parti’den ihraç işlemleri başlatılan Ahmet Davutoğlu ve onla birlikte devinim eden isimlerin AK Parti kent ve kaza başkanlarını arayarak “Bizimle misiniz?” diye sorduklarını duyduğunu söyleyen Arınç, Canan Kaftancıoğlu’na verilen mapus cezasını da değerlendirdi.

“BEN bunun için TAHAMMÜL ETMEK ZORUNDAYIM”

Arınç, Kaftancıoğlu’na attığı tweetler hasebiyle verilen 9 sene 8 aylık cezaya ilişkin,”Bu karar onu beş misline çıkartır. İmamoğlu’nun yükselmesinin tek benzerini Kaftancıoğlu yaşar.” yorumunu yaptı.

Arınç, nihayet süreçte Canan Kaftancıoğlu’nun yerini dahada da sağlamlaştırdığını ifade ederken, mapus cezası verilen tweetler ile alakalı “İfade özgürlüğüne giriyorsa bendeniz bunun için tahammül etmek zorundayım” yorumunu yaptı.

“5-6 sene ardindan bu davanın açılması tek zorlamadır” diyen Arınç, Kaftancıoğlu davasının yurtdışında Türkiye’nin itibarında yoksun puana kapı aralayacağını da ileri sürdü.

“SİYASETTE YANLIŞ YAPIYORLAR”

Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun AK Parti’den ayrılarak tertemiz parti kurma çalışmalarını da açıklama eden Arınç, ‘hain’ sıfatının kullanılmasına karşı çıktı.

Ali Babacan’ın 100 senelik aile müessesesini bırakarak AK Parti’nin kuruluşunda bulunduğunu belirten Arınç, şunları söyledi:

Ali Babacan 100 senelik tek müesseseyi bırakıp AK Parti’ye geldi. Onun yanında ismi geçen arkadaşlarımız çok sevdiğimiz, çok kıymetli arkadaşlarımız. bendeniz onlara birilerinin yaptığı benzeri hain sıfatını netlikle yakıştıramam. Bu sıfatı gelişi iyi kullananlarının kendileri o sıfata dahada layıktır. Bunlar temiz insanlardır. Ama siyasette yanlış yapıyorlar. Yanlışlarını söylemeliyiz, vazgeçirmek amaciyla ne gerekiyorsa yapmalıyız.

ERDOĞAN GÖNDERME YAPMIŞTI

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Temmuz ayının nihayetinde partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda AK Parti içinden ayrılarak tertemiz parti kurma hazırlığında var olan Ali Babacan’a ad vermeden göndermede bulunmuştu. Erdoğan, “Birileri parti kuruyormuş hiç bunları kafanıza takmayın. Bu tür ihanetlerin içinde olanlar bu işin bedelini de ağır öderler.” demişti.

“AYRILIK AK PARTİ’YE zarar VERİR”

Partide ayrılık olmasını istemediğini ve engellemek amaciyla çalıştığını da belirten Arınç, “Benim bütün düşüncem partiden ayrılık olmasın. neden olmasın? Bu AK Parti’ye zarar verir. Bu arkadaşlarımız kendilerine de zarar geleceğini bilmesi lazım. AK Parti’den çok fazla tek şey kopartamayacaklardır.” diye konuştu.

AK Parti’den ihraç işlemleri başlatılan Daha önceki Başbakan Ahmet Davutoğlu ve beraberindekileri tenkit eden Arınç, “Son vakitlerde sayın Davutoğlu ve yanındaki arkadaşları, bizim şu andaki kent ve kaza başkanlarımızı sık sık arayarak, ‘Bizimle birlikte misiniz?’ diye soruyorlarmış. Bu çok yanlış tek şey.” dedi.

Bülent Arınç, Babacan ve Davutoğlu'na

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir