Siyaset

Bahçeli’nin “geri dönün” çağrısı karşılık buldu: İYİ Partili 2 isim, MHP’ye katıldı

MHP öncüsü Devlet Bahçeli‘nin çağrısı üstüne Kocaeli‘de İYİ Parti kurucular heyeti üyesi var olan Mehmet Duran Yılmaz ve İYİ Parti Gebze İlçe reis Yardımcısı Muhammet Ateş MHP’ye katıldı.

BAHÇELİ’İN ÇAĞRISI

ulusalci devinim partisi genel Başkanı hükümet Bahçeli, tek Ağustos Perşembe bugünü Twitter’dan yaptığı izahta şu ifadeleri kullanmıştı:

“3-4 Ağustos 2019 tarihinde İYİ Parti’nin 4.Olağanüstü Kurultayı yapılacaktır.Çağrım şudur: Fiziken orada,fikren aramızda bulunan dava arkadaşlarımın müştereken karar alıp ulusalci devinim Partisi’ne dönüşün tarihi sorumluluğunu adina getirmeleri halisane ve içten beklentimdir. “

“Buluşma yerimiz zillet değil millettir. Kucaklaşma vakiti gelmiştir. İYİ Parti’nin fevkalade Kurultay’ında MHP’yle bütünleşme ve birleşme hamlesi Türkiye’nin gücüne güç katacak, yarım asırlık davamızı birlik ve dirlik içinde geleceğe taşıyacaktır.”

MHP genel Başkanı hükümet Bahçeli

AKŞENER’DEN YANIT

İYİ Parti genel Başkanı Meral Akşener de Twitter’dan yaptığı izahta “Recep Tayyip Erdoğan tekrar ne dedin bu arkadaşa?” demişti.

İYİ Parti genel Başkanı Meral Akşener

TÜRKKAN: KOPUŞLAR MHP’DE OLACAK

İYİ Parti Kocaeli mebus Lütfü Türkkan, bu erken DW Türkçe’ye yaptığı İzah şu ifadeleri kullandı:

“Ruhen Zati MHP’de olmadığımız amaciyla MHP’den ayrıldık. MHP’den çıktık. Kimsenin MHP’ye dönmeyeceğini Bahçeli de çok iyi biliyor. mutluluk dolu değiller. Hiç istemedikleri halde devamlı liderlerini övmek zorunda kalıyorlar. Göreceksiniz; tek sonraki süreçte MHP’den kopuşlar olacak”

İYİ Parti Kocaeli mebus Lütfü Türkkan

2 İYİ PARTİLİ İSİM MHP’YE GEÇTİ

ulusalci devinim partisi genel Başkanı hükümet Bahçeli, partilerinden İYİ Parti’ye geçen Daha önceki MHP’lileri tekrar partilerine çağrı etti. Bahçeli’nin daveti üstüne Kocaeli’de İYİ Parti kurucular heyeti üyesi var olan Mehmet Duran Yılmaz ve İYİ Parti Gebze İlçe reis Yardımcısı Muhammet Ateş, MHP’ye geçti.

ulusalci devinim partisi Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, parti binasında Mehmet Duran Yılmaz ve Muhammet Ateş’e rozetlerini takarak, ‘hayırlı olsun’ dileğinde bulundu.

Kaynak: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir