Güncel

Efsane tren yarın sefere başlıyor! Biletler tükendi

İş insanlarının, sanatçıların ve demir yolu sevdalılarının “efsane tren” olarak nitelendirdikleri Ankara Ekspresi’nin yarın yapacağı evvel sefer amaciyla bütün biletler satıldı.

YOLCU KAPASİTESİ 311 KİŞİ

TCDD Taşımacılık AŞ’den alınan bilgiye göre, özellikle iş insanlarının, sanatçıların ve demir yolu sevdalıların rağbet ettikleri “efsane tren” Ankara Ekspresi, evvel seferini yarın yapacak. Yoğun talebin olduğu Ankara-Halkalı-Ankara hattında hizmet verecek tren, biri engelliler amaciyla olmak üzere dört pulman, dört yataklı ve tek yemekli vagondan oluşuyor. toplaminda yolcu kapasitesi 311 kişi var olan Ankara Ekspresi’nde dört pulman vagonda 231 kişi, dört yataklı vagonda da 80 yolcu yolcu edebiliyor.Tren evvel seferini 311 kişiyle tam dolu olarak gerçekleştirecek.

HER GÜN SAAT 22.00’DE devinim EDECEK

Ekspres, Ankara ve Halkalı’dan her vakit saat 22.00’de devinim edecek. Sincan, Polatlı, Eskişehir, Bozüyük, Bilecik, Arifiye, İzmit, Gebze, Pendik, Bostancı, Sögütlüçeşme, Bakırköy’de duruşu var olan trenin yolcu süresi, Ankara-Halkalı hattında 8 saat 44 dakika, Halkalı-Ankara güzergahında 9 saat olacak.

İSTANBUL’DAN devinim 6 TEMMUZ’DA BAŞLAYACAK

Ankara’dan yarın, İstanbul’dan 6 Temmuz’da başlamak üzere her vakit karşılıklı işleyecek Ankara Ekspresi’nde yolcu eden yolcular trendeki restoranda yiyecek-içecek ihtiyaçlarını karşılayabilecekler.

Tamamı yataklı ve pulman vagonlardan oluşan Ankara Ekspresi’nin tek Şubat 2012’de Gebze-Köseköy çok hızlı demir yolu hattı inşa çalışmaları hasebiyle seferine ara verilmişti.

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir