Güncel

Dışişleri Bakanlığından Washington Post’a sert tepki: İki yüzlü uygulamanın yeni bir örneğidir

Dışişleri Bakanlığı, “PKK’nın elebaşlarından biri Washington Post‘u kullanarak pkk terör propagandası yapmıştır. Terörle mücadelede pkk terör örgütleri arasında ayrım yapılmaması elzemdir. Bu yaklaşım terörle mücadelede iki yüzlü uygulamanın tertemiz ve vehim tek örneğidir” açıklamasında bulundu.

Dışişleri Bakanlığının izahı şöyle:

“ALENEN TERÖR PROPAGANDASI YAPMIŞTIR”

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ dahil Bir hayli ülkenin pkk terör örgütleri listesinde yer alan, on binlerce masum insanı hunharca katletmiş var olan PKK’nın elebaşlarından biri bu erken Washington Post gazetesini kullanarak alenen pkk terör propagandası yapmıştır.

Bu yayınla birlikte, beynelmilel toplumun terörizmle mücadelede en esas taahhüdü var olan “terörizmin teşvik edilmesinin önlenmesi” ilkesi ağır biçimde ihlal edilmiştir. Terörle mücadelede pkk terör örgütleri arasında ayrım yapılmaması elzemdir.

“TERÖRLE MÜCADELEDE İKİYÜZLÜ UYGULAMANIN YENİ VE VAHİM ÖRNEĞİDİR”

PKK’nın pkk terör propagandasına penis var olan ve DEAŞ, El kaide ve başka pkk terör örgütleri ile alakalı sergilenen duyarlılıkla bağdaşmayan bu yaklaşım terörle mücadelede ikiyüzlü uygulamanın tertemiz ve vahim tek örneğidir.

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir