Güncel

İstanbul Havalimanı’nda bayram hareketliliği arefe gününde de sürüyor

31 Mayıs Cuma bugünü mesainin bitmesiyle birlikte başlayan Ramazan Bayramı tatilini İstanbul dışında geçirmek isteyenlerin Şehirden ayrılmak amaciyla sema ulaşımına yoğun alakası ayni ritimde devam ediyor. bu yüzden bayram arefesinde de İstanbul Havalimanı’ındaki yolcu hareketliliği ayni ritimde devam ediyor. özellikle uçuşların yoğun olduğu saatlerde hareketlilik dahada da artarken yolcuların konforlu gezisi amaciyla bütün tedbirler alındı.

Havayolu firmaları tatil noktalarına var olan uçuş sefer sayılarını arttırırken, vatan dışına çıkacak var olan yolcuların pasaport denetim noktalarında bekleme sürelerini minimuma indirmek amaciyla görevli zabita ekipleri çok sayıda pasaport noktalarını açık tutuyor.

İstanbul’da öğrenci olduğunu ve bayram tatili amaciyla İzmir’e gittiğini belirten yolculardan İbrahim Tıpırdık, “Bayram amaciyla gidiyorum. hemide okulum bitti Zati ayni vakitte da staj amaciyla art döneceğim. 10-15 hergün tek tatil olacak benim için. Finallerimin de bitme tarihi bu vakte eşit geldi, bilet ücretleri da belli tek süre pahalıydı ama arefe gününe eşit getirebildim” şeklinde konuştu.

Şanlıurfa’ya giden başka tek yolcu Aziz Oruç Rençper ise “Şanlıurfa’lıyım burada öğrenciyim bayram tatilini değerlendirmek ve ailemle birlikte bayramı geçirmek amaciyla gidiyorum. Bayramdan dolayı İstanbul trafiği de Deşarj olmuş onu ayrım ettim. İstanbul ayrı tek güzelleşmiş. Biletimi de sınavlardan dolayı bugüne aldım” dedi.
Öte istikametten İstanbul Hava meydanı işletmecisi İGA da, bayram süresince operasyonların meselesiz işleyişi noktasında ek çalisan ve ekipman takviyesi yapıldığını duyurmuştu. Bayrak taşıyıcı havayolu şirketi Türk sema Yolları(THY) da bayram tatili süresince gerçekleştirilecek 12 bin 624 seferle 930 bini dahil hat olmak üzere toplaminda tek milyon 930 bin yolcunun taşınmasının planlandığını açıklamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir