Siyaset

Binali Yıldırım’dan genç siyasetçilere tavsiye: Uçuk vaatlerde bulunmayın

Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye reis Adayı Binali Yıldırım, toy siyasetçilere, oy gayesiyle ülkenin menfaatlerine uymayan, uçuk vaatlerde bulunmama tavsiyesinde bulundu.

Eşi Semiha Yıldırım’la birlikte Sabah gazetesinden Pınar Yıldız Yüksel’e konuşan İstanbul adayı, torunlarıyla birlikte kamera karşısına geçti. Yıldız’ın torunlara verilecek harçlıklarla alakalı sorusuna, “Ee onlar olacak doğal ama söylenmez. Hamama giren terler” diye cevap veren Yıldırım, yıllarca üst düzey görevlerde bulunmasına karşın ‘halka bağlantısının hiç kopmadığı’ yorumu üstüne de şunları söyledi:

“Kendini kasmazsan, olduğun benzeri olursan, mevkinin büyüsüne kapılmazsan olur. Bunların görevin bitince de bittiğini baştan onay öğe lazım. çevrede sayısız insan, şaşaa… Bunların büyüsüne kapılırsan bedbaht olursun. İnsanın tabiatı ve yetişme tarzı ile de ilgili. Halktan biri benzeri görünerek oyun uygulamak uzunca sürmez.”

Yıldırım, toy siyasetçilere hangi tavsiyelerde bulunacağı sualine da şu yanıtı verdi:

“Siyaset insanlara ve ülkeye hizmet etmek, amaciyla araç olarak görülmeli. Siyasetçi eleştiriye açık olmalı çünkü siyasetin anaparası insan. Her vakit ölçülü ve dürüst olmalı. oy alacağım diye ülkenin menfaatlerine uymayan, uçuk vaatlerde bulunmayın. Her guruba eşit mesafede olmalısınız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir