Güncel

Ekrem İmamoğlu: Bu İşin İçinde Birkaç Bakan Var

23 Haziran’da tekrar İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı amaciyla yarışacak var olan Ekrem İmamoğlu, FETÖ sanığı Erkan Karaarslan’ın kendisi aleyhinde ifade vermeye zorlandığı iddiasını değerlendirdi. İmamoğlu, ani çok bakanın bu işin içinde olabileceğini argüman etti.

31 Mart’ta İBB Başkanlığı’nı galip gelen ama dahada ardindan çok seçenek heyeti (YSK) kararıyla mazbatası art alınan Ekrem İmamoğlu, gündeme ait olarak gazetecilerin suallerini yanıtladı.

“‘İMAMOĞLU ALEYHİNE İFADE VER’ DİYEN BAKANLAR KİMDİR?”

İmamoğlu, FETÖ sanığı tek tutuklunun kendisi ve Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu pkk terör örgütüyle irtibatlandırması amaciyla ifadeye zorlandığı iddiasını değerlendirdi. İmamoğlu, şunları söyledi:

“Bir mahalli gazeteci, FETÖ pkk terör örgütü suçlamasıyla yakalanmis var olan tek kişinin ziyaretine üçüncü kişi olarak mahalli medya mensubu nasıl gidebilmiştir. rastgele birimiz bunun benzeri tek ziyareti yapabilir mi? Nasıl gidebilmiştir, kim destur vermiştir? Bahsi geçen bakanlar, Başka bir deyişle ailesini, eşini, kendisini zorlayan, teşvik eden, ‘İmamoğlu aleyhine ifade ver’ diyen bakanlar kimdir? Bunları cevaplamaları gerekiyor. Sahiden ülkemiz politika tarihine çok mühim tek lekedir yapılan bu iş. elbette hatali ilaninda bulunacağız.”

Ekrem İmamoğlu

“DOLAYLI İKİNCİ BAKANI DA BİLİYORUM”

Ekrem İmamoğlu olaya müdahil olduğunu savunduğu bakanların kim olduğunu bildiğini de söyledi:

“Seslendiğim bakanı bendeniz biliyorum. Hem de endirekt 2. bakanı da biliyorum aldığım veriler doğrultusunda. Dolayısıyla tek değil, belki ani çok bakanimiz var bu işin içinde. tabiki buradan sesleniyorum. Hangi yetkiyle, hayat görüşüyle ve ahlakla bunun benzeri tek teşebbüste bulunmuştur. tabiki bunu yargıda, hukukta tek suçu var. O hatali ne ise, onla birlikte alakalı de hatali ilaninda bulunacağımı buradan beyan ediyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir