Spor

Ramil Guliyev rekor ve olimpiyat madalyası peşinde

Diamond Lig, hayat Şampiyonası ve Tokyo Olimpiyatları’na Gloria Sports Arena’da hazırlanan şampiyon atlet; “İlk yarışta Doha’daki Daimond Lig’de yarışacağız. 200 metreyle sezona başlayacağız. İnşallah bu sezon geçen sezondan dahada iyi olur. Bu sezon bizim hayat şampiyonamız var. Aynı 2017’nin devamı olacak. İnşallah iyi derece bekliyoruz. Çok iyi çalışmalar oldu. Sakatlık, hastalık olmazsa iyi tek derece ile bu yarışta yarışacağız. Sezon içinde rekor amaciyla deneyeceğiz. 200 metre rekoruna erişmeye çalışacağız. Zira teklerde dahada iyi derece koşulabilir. hayat Şampiyonası’nda da Yalnızca yer amaciyla koşulur. elbet ki iyi dereceler mühim ama mühim var olan teknik ve taktiklerle belli tek süre oynuyorsun, ondan dolayı da derece çıkmayabilir. Sezon içinde ani çok adet yarışımız var vasati 15-17 yarış koşmayı planlıyoruz. İnşallah bu sene yakalarız dereceyi” ifadelerini kullandı.

“EN ÖNEMLİ HEDEFİMİZ OLİMPİYAT” 

Guliyev, Sport Arena’daki hazırlıkların iyi gittiğini, idman amaciyla çok iyi tek ortamda çalıştıklarını dile getirerek hayat Şampiyonası’nda da madalya alacaklarını inandığını söyledi. Şampiyon sporcu; “Genç sporcular geldi, iyi derecelerle koşuyorlar. Sezon tertemiz başladı ama 10 saniye altı gören var. 20 saniye altı görenler de var. Bu sene nasıl olacağına bakacağız. Her sene güç oluyor, vakit geçtikçe de zorlaşıyor. Ama her şey bizim ayağımızda. Her şey yapılabilir. Usain Bolt da yok yapılacak her şey yapılabilir. Aynı başarıyı tekrar yapabiliriz. Şimdi her biri söylüyor, şans yakaladı, tek defa koştu benzeri ama geçen sene de gördünüz 200 metrede Avrupa Şampiyonası’nda da iyi tek derece ile yarışı kapattık. Bu sene dahada güç olacak. İdmanlar da dahada zorlaştı. iyi idmanlar da yaptık. Olimpiyatlara civarindan tek programımız var. Bu sezon da olimpiyatlar amaciyla tek test sezonu olacak. Zira hayat Şampiyonası Zati yarıştık, madalyamız da var. elbet ki tek dahada almak amaciyla çalışacağız. Ama en mühim hedefimiz olimpiyat. Çok şey konuşuyorlar, çok şey söylüyorlar ama bu mühim değil, çünkü sen koştuktan ardindan konuşmaya başladılar. Sen koştuysan doğru yaptın ve konuşmalar başladı. Başka bir deyişle sen koşmazsan başarılı olmazsan konuşmaz kimse. Koşarsan her biri konuşur, normal tek şey. 2020 Tokyo allahın izniyle iyi geçer. Asya’da dereceler benim çogunlukla iyi çıkıyor. Asya’da iyi pistler var, iyi koşulur. İnşallah orada iyi dereceler koşulur. Bu sene hayat Şampiyonası belli tek süre güç olacak çünkü çok geç yapıldı. Ekim ayında yapılacak hayat Şampiyonası sıcak tek ülkede yapılacak. Derece amaciyla belli tek süre güç oluyor ama her biri aynı şartlarda koştuğu amaciyla derece mühim değil. Yalnızca 1’inci gelmek lazım” şeklinde konuştu.  

“BÜTÜN KULÜPLER ATLETİZME KATKI VERMELİ” 

Fenerbahçe’den çok hatri sayilir büyüklükte tek destek aldığını belirten Ramil Guliyev, “Dünya şampiyonası amaciyla iyi tek çalışma yaptık. Fenerbahçe Spor Kulübü’nde hatri sayilir büyüklükte tek destek veren Fikret Çetinkaya ve Gürsel Özyurt ile iyi tek çalışma oldu nihayet 8 senede. İnşallah da öyle ayni ritimde devam ederiz. Olimpiyat amaciyla Fenerbahçe’den çok hatri sayilir büyüklükte tek destek oluyor. İnşallah iyi tek takımla güzle tek şekilde olimpiyat madalyasını yakalamaya çalışacağız. tek de hayat Şampiyonası var, hatri sayilir büyüklükte çalışmalarımız oldu bu sene. iyi tek dereceyle de allahın izniyle bu sezonu kapatırız. çogunlukla atletizme destek veren çok fazla takim yok biz ülkemizde. Ama Fenerbahçe Spor takimi çok uzunca vakittir Zati destek veriyor ve nihayet 10 sene iyi tek takımla çalışmalar oluyor. Zati gençler ve yıldızlardan büyüklere civarindan takımları var. nihayet vakitlerde iyi çalışmalar yapılır, sistematik olarak tek takım heyetti ki benim düsünceme göre bu çok iyi tek şey, çok doğru tek şey başka kulüpler de bunu misal alsalar çok iyi olur. benim düsünceme göre bunun geleceği de var. Gördüğünüz benzeri dereceler de kendiniz gösteriyor. Olimpiyatlardan iki adet madalya vardı, 2’si de Fenerbahçe Spor Kulübü’nden. iyi çalışmalar oluyor, çok mutluyum” ifadelerini kullandı.  

Ercan ATA, Namık Kemal KILINÇ, Antalya DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir