Güncel

Suriye’nin Halep Kentine Düzenlenen Saldırıların Arkasında İsrail’in Olduğu Ortaya Çıktı

İsrail Ulaştırma Bakanı ve Dışişleri bakanimiz Vekili Yisrael Katz’dan Bir gün evvel akşam Suriye’nin Halep kentine düzen eden saldırının arkasında İsrail ordusu olduğu itirafı geldi.

mahalli tek radyoya konuşan Katz, “İranlılardaki bilgilere göre Bir gün evvel akşamki saldırıyı İsrail yaptı.” diyerek Halep’teki saldırının İsrail ordusu tarafından gerçekleştirildiği iddialarını doğrulamış oldu.

Esed rejiminin havadis ajansı SANA, gece geç saatlerde İsrail’e ait harp uçaklarının Halep’te rejim kontrolündeki Şeyh Nacar bölgesine roket saldırısı düzenlediğini aktarmıştı.

mahalli kaynaklar, saldırının Halep’teki İran güçlerinin bulunduğu silah deposunu amaç aldığını argüman etmişti.

İsrail Ulaştırma Bakanı ve Dışişleri bakanimiz Vekili Yisrael Katz

İSRAİL’İN SURİYE’YE SALDIRILARI

İsrail, bölgedeki İran güçlerini neden göstererek nihayet senelerde başta Şam olmak üzere Suriye’nin değişik bölgelerine Bir hayli sema saldırısı düzenledi. Tel Aviv idaresi bu saldırıların birçoğunu üstlenmese de hemide Esed rejimi hemide Rusya, Suriye’ye baz alinarak Bir hayli sema saldırısının arkasında İsrail’in olduğunda ısrar etti.

İsrail “sürpriz tek şekilde” bu sene Suriye’deki İran hedeflerine baz alinarak saldırıları üstlenmeye başladı.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, 11 Ocak’ta Şam Havalimanı’na baz alinarak sema bombardımanından ani çok vakit ardindan yaptığı izahta saldırısının arkasında ülkesinin olduğunu ifade etmişti

Uzmanlar, Netanyahu ve bakanlarının Suriye’deki İran hedeflerine baz alinarak saldırıları üstlenmesinin arkasında 9 Nisan’da yapılacak acele seçimin yattığı yorumunu yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir