Magazin

Barbie, Gülse Birsel’in Bebeğini Üretti!

60 başarılı kadının bebeğini yapan Barbie, Gülse Birsel’in de bebeğini tasarladı.

“ÇOK BEBEKSİ BİRİYİM”

Konuya değin kişisel Twitter hesabı üzerinden tek İzah yapan Birsel, “Çok bebeksi biriyim! Barbie bebeğimi yaptılar ama şimdi ayrinti veremiyorum, ifadesini kullandı. Birsel şöyle ayni ritimde devam etti: “Cebren ve hileyle oyuncak firmasına nasıl mektep kütüphaneleri yaptırıp bunu yasamsal mesuliyet projesine çevirdim şu bu, hepsini öğreneceksiniz.”

GÜLSE BİRSEL KİMDİR?

Gülse Şener (Birsel) 11 Mart 1971, İstanbul doğumlu, Türk gazeteci, yazar, oyuncu, sunucu, senarist ve yapımcıdır.

Gülse (Şener) Birsel 11 Mart 1971 tarihinde İstanbul’da doğdu. Beyoğlu Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra, Boğaziçi Üniversitesi’nde ekonomi okumaya başladı. Üniversitenin 2. seneninde Aktüel dergisine muhabir olarak girdi. 1994’de Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun oldu ve ABD”ye gitti. New York’ta Columbia Üniversitesi Sinema bölümünde çok lisans yaptı.

1996’da Türkiye’ye dönen Gülse Birsel, üç ay süresince Atv’de kahvaltı bülteninin dış haberlerini yazdı. derhal peşinden Esquire dergisinin yayın yönetmeni oldu. tek sene bu görevi sürdürdükten ardindan Harper’s Bazaar dergisinin yayın yönetmenliğine geçti. aynı zamanda Bazaar Gelin ve Orange mecmualarını çıkarttı. 2001 ve 2002 senelerinde Harper’s Bazaar, FHM, House Beautiful ve yolcu dergilerinin yayın danışmanlığını yürüttü.

ATV’de yayımlanan Avrupa Yakası isimli dizinin yazarı ve oyuncusudur. Bu dizide kendisinin oyunculuğunu göstermektedir. İzlenme rekorları kıran Avrupa Yakası tek çok amaç kitleye yayılmıştır. Cumartesi ve sektör günleri erken Gazetesi’nde yazmaktadır.

tek asama g.a.g. isimli TV programının yazi yazarlığı ve sunuculuğunu yapmıştır. Mart 2003’de gazete yazıları ve Bir takım g.a.g. metinlerinden oluşan Gayet Ciddiyim isimli kitabı yayımlandı. 2004’de Daha Ciddiyim, 2005 seneninde ise “Yolculuk Nereye Hemşerim?” isimli kitapları yayımlandı. Yazdığı üç kitap da Çok Satanlar arasında yer almıştır. Ayrı olarak “Hırsız Var” isimli sinema filminde de oynamıştır.

medya mensubu ve televizyoncu Murat Birsel ile evlidir. 2015 seneninde Memleketi bendeniz Kurtaracağım kitabı hatri sayilir büyüklükte alaka gören Birsel,verdiği tek röportajda 2017 yılının sonuna doğru tek sıra ve sinema yapacağının müjdesini verdi. Gülse Birsel, hali hazırda Hürriyet gazetesinde köşe yazıları yazmaktadır. 2017 yılının eylül ayında yazdığı film senaryosu gösterime girecektir. Başrolünde Engin Günaydın’ın olduğu bilinmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir