Spor

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal: Zenit Maçında Slimani Yerine Ayew’i Kullanacağım

Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi nihayet 32 Turu rövanş maçında deplasmanda Zenit ile karşılaşacak. ugras öncesi düzen eden medya toplantısında açıklamalarda bulunan teknik patron Ersun Yanal, evvel önce İstanbul’da oynanan müsabakayı değerlendirerek, “İlk mücadelede oynadığımız 30 dakikalık tek oyun vardı. İlk 30 dakikalık oyunlarımız muhteşem oluyor. Bunu uzunca vakit yaymamız gerekiyor. Rakibimize çok fazla pozisyon vermemiştik. Penaltı pozisyonu Zati sürpriz tek pozisyondu” dedi. Rakipleri ile alakalı da konuşan, Yanal, “Zenit uzunca müddettir hususi mücadele dahi yapmıyor. Bu tek avantaj ama başka istikametten kuvvetli oyuncuları var. İki takımın da gücü belli. Bizim İstanbul’da oynadığımız oyun tek referans. Burada da aynı oyunu tekrarlamamak amaciyla tek neden yok” diye konuştu.

“SLİMANİ’NİN YERİNE AYEW OYNAYACAK”

Fenerbahçe’nin Zenit karşısında çıkacağı kadro ile alakalı açıklamalarda da bulunan Yanal, “Elimizde tek kadro var ve bu kadroyla çıkıp elimizden geleni yapacağız. seçenek yaparken elimiz çok kuvvetli değil ama biz dahada çeşitliliği var olan oyuncuları takıma katmayı seçtik. Şener uzunca vakittir oynamasa da kariyeri ortada tek oyuncu. Bu maçları oynayabilecek oyuncularımız var. Ayew’i yarın ileri uçta kullanmayı düşünüyoruz. Slimani’yi Zenit maçında kullanmayacağım. Tereddütlerimiz var. Rakip bize önlem almak vaziyetinde çünkü hızlı hücum edebilen tek takımız” ifadelerini kulandı.

“TURU GEÇMEK İSTİYORUZ”

Fenerbahçe teknik patronu Ersun Yanal, turu geçmek istediklerini vurgulayarak, “Hem bizim hemide Zenit’in kuvvetli yönleri var. İki takım da kuvvetli yönlerine birbirine onay ettirmeye çalışacak. Eşleşmenin birinci devresini 1-0 önde tamamladık. Bu avantajı savunmak ve rakibin kuvvetli istikametlerini engelleyip kendisinin kuvvetli yönlerimizi onay ettirmek istiyoruz. Rakibimizin hücum istikametlerini iyi çalıştık. Bu ataklarına da hemide hücum hemide müdafaa mananında karşılık saglamak yarınki en mühim planımız. Turu geçmek istiyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir