Güncel

İranlı Turist, Takside Unuttuğu 120 Bin TL’yi Kendisine Ulaştıran Şoföre Döviz Hediye Etti

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan taksicilik yapan Can Çelebi, aracında unutulan 120 bin Lira değerindeki dövizi sahibine teslim etti. İranlı ecnebi gezgin Reza Mandegani parasını bulup kendisine teslim eden şoför Can Çelebi’ye 200 dolar döviz armağan etti. Taksicinin misal davranışını ödüllendireceklerini söyleyen Atatürk Hava meydanı Taksiciler Kooparatif başkanı Fahrettin Can “Kendisini ayın sürücüsü duyuru ediyorum” dedi.

İRANLI TURİST TAKSİDE ÇANTASINI UNUTTU

Çay ticareti uygulamak amaciyla evvelki gece İran’dan İstanbul’a gelen Reza Mandegani, Atatürk Havalimanı’ndan bindiği taksiyle Taksim’e gitti. Burada taksiden inen Mandegani, tek vakit ardindan yanındaki çantasını unuttuğunu ayrım etti. Müşterisini bıraktıktan ardindan havalimanına art dönen taksici Can Çelebi ise yolcunun art koltukta çanta unuttuğunu gördü. Taksici, çantayı Atatürk Hava meydanı Taksiciler Kooperatifi’ne teslim etti. Yapılan araştırma sonrasında çanta İranlı turiste teslim edildi.

“ÇAY TİCARETİ uygulamak İÇİN GELMİŞTİM”

Parasına kavuşan Mandegani “Taksiyle Taksim’e gittim. Taksim’de çantamın kaybolduğunu o anda ayrım ettim ve buraya geldim. Türk halkına çok teşekkür ederim. dolaşmak amaciyla İstanbul’dayım. İstanbul’da çay ticareti uygulamak amaciyla gelmiştim. İran’dan Türkiye’ye çay ihracatı yapıyorum.” dedi.

ÇANTAYI YOLCU ayrım ETTİ, DİSİPLİN heyetine TESLİM ETTİM

Can Çelebi ise “Arkadaşı Dış Hatlar köprüsünden aldım. taksim mahallesi Balo Sokağı’na götürdüm. Bıraktım. art geldim. İkinci yolcuyu alırken çantayı yolcu ayrım etti zaten. Yolcuyu bıraktıktan ardindan idareye geldim. düzen kurulunu aradım. Geldim teslim ettim. düzen heyeti başkanımız da yolcuya ulaşmış. Şimdi de hayırlısıyla yolcumuza çantasını teslim edeceğiz” diye konuştu.

“TAKSİCİLER HAKKINDA SÜREKLİ KÖTÜ HABERLER YAPILIYOR”

Atatürk Hava meydanı Taksiciler Kooperatifi Başkanı Fahrettin Can ise Can Çelebi’nin bulduğu çantayı kendilerine derhal teslim ettiklerini söyleyerek, “Çantayı başka tek yolcu görmüş. O da bu işin başka tek kahramanı. O yolcu havadis veriyor arabada tek çanta var diye. Sürücü arkadaşımız, Can kardeşimiz misafirimizin çantasını alıp getiriyor bize teslim ediyor. Burada bunlar devamlı var olan şeylerdir. devamlı taksici ile alakalı perişan görsel amaciyla aleyhimizde haberler yapılmaktadır.

AYIN ŞOFÖRÜ İLAN EDİLDİ

Ne yazık ki bunlar doğru değildir. Taksici esnafı düzgün esnaftır. Helalinden kazanç galip gelen insanlardır. elbette her meslekte olduğu benzeri taksicilerin içinde de perişan niyetli yurttaslar vardır. Atatürk Havalimanı’nda şükürler olsun 40 senedir 45 senedir sabıka kaydı alınmaktadır. Burada bulunan paralar çok hatri sayilir büyüklükte tek kazanç olarak gözükse de, bizim buralarda devamlı var olan şeyler bunlar. bendeniz Can kardeşime teşekkür ediyorum. Kendisini ayın sürücüsü duyuru ediyoruz. Kendisini Ayrı olarak Atatürk Hava meydanı Taksiciler Kooparatifi olarak ödüllendireceğiz. bendeniz kendisine çok teşekkür ediyorum bizi gururlandırdığı için” diye konuştu.

TAKSİCİYE 200 DOLAR HEDİYE ETTİ

Öte istikametten Reza Mandegani parasını bulup kendisine teslim eden şoför Can Çelebi’ye 200 dolar döviz armağan etti.

Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir