Güncel

Sobadan Kombi Yapan Emekli Öğretmen Belediye Başkan Adayı Oldu

Bursa’nın İnegöl ilçesinde, sobada ısınan sıcak suyu döşediği tesisatla dolaştırarak, 11 senedir 90 metrekarelik evini ısıtan çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli derslik öğretmeni Mehmet Atlı, vatan Partisi’nden İnegöl Belediye reis Adayı oldu.

ADAY TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

vatan Partisi genel Başkanı doğu Perinçek, Bursa’ya gelerek partisinin belediye reis adaylarını açıkladı. Plaza 16’da düzen eden aday tanıtım toplantısına vatan Partisi genel reis Yardımcısı Şule Perinçek, vatan Partisi Bursa İl Başkanı Hacı Bektaş Aykut’un yanı sıra çok sayıda partili katıldı.Bursa’da düzen eden merasimde vatan Partisi Bursa ve ilçelerinin belediye reis adayları tanıtıldı. Adaylar arasında çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli derslik öğretmeni Mehmet Atlı da İnegöl Belediye reis Adayı olarak tanıtıldı.

ISITMA SİSTEMİNİ ne türlü YAPTIĞINI ANLATTI

2004 seneninde 28 sene çalışma süresini tamamlayıp çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli olduğunu aktaran derslik öğretmeni Mehmet Atlı, sobayla Yalnızca tek odasını ısıtabildiği evinin tamamını nasıl ısıtabileceğini düşündüğünü ve nihayetinde tek çözüme ulaştığını belirterek, “İlk etapta tek kovalı soba aldım, kovanın adina 20 litrelik su deposu monte ederek işe başladım. 11 sene önce, evin içerisine tesisatı döşedim. hanem üç oda, tek salon, tümüne petekleri de yerleştirdim. Sistemi kurdum, boruları döşedim. tek kalorifer pompası ve termostat anahtar yerleştirdim. Sobayı yaktım, ısınan su sistemde dolaşınca bütün ev ısındı. iki sene ardindan sobayı değiştirip, sistemi maşinga denilen sobaya bağladım. Maşinga sobayı odun ve kömürle çalışan kombi konumuna getirdim. hanemin her yeri 21-22, Hem de 25 dereceye civarindan ısınıyor. Maliyeti iki bin lirayı aşmayan bu sistemi Yalnızca kapalı dönem ısıtma olarak kullanıyorum. Sıcak su amaciyla güneş enerjimiz ve termosifon var” dedi. Atlı, dahada evvel de hayvan gübresinden ele geçirdiği biyogazla ocakta aş pişirmişti.

Kaynak: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir