Gündem Haberleri

Sevgilisiyle Birlikteyken Kocasına Yakalanan Cani Kadın, Eşini Öldürüp Karton Kutuya Koydu

Diyarbakır’da gönül ilişkisi yaşadığı V.Ö. (51) ile birlikte eşi Recep Ürkek’i (56) öldürüp, cesedini de karton kutu içinde kapı önüne bırakıp kaçan ve olaydan dört saat ardindan tek akrabasının evinde yakalanan H.Ü. (53), yoğun güvenlik önlemleri altında adliyeye derhal sevk edildi. Olayda yaralanan sevgilisi hali hazırda hastanede rehabilitasyon altında var olan kadına, adliyeye getirilişi esnasında kati yelek giydirildiği görüldü.

BOĞAZINA VE AKCİĞERİNE ALDIĞI BIÇAK DARBELERİYLE yasamini KAYBETTİ

Olay, Cumartesi akşamı Peyas Mahallesi’ndeki apartmanın 4’üncü katındaki dairede alana geldi. H.Ü., iddiaya göre eşi Recep Ürkek’in kahvehaneye gittiği sırada gönül ilişkisi yaşadığı V.Ö.’yü Haneye çağırdı. ama tek vakit ardindan gsm telefonunun şarjı biten Recep Ürkek Haneye döndü. Oturma odasında sigara görmesi üstüne de eşine hanede kimin olduğunu sordu. H.Ü. çelişkili yanıtlar verince Recep Ürkek, hanede arama yapmaya başladı. Bu sırada tek odada saklanan V.Ö.’yü gördü. Recep Ürkek ile V.Ö. arasında başlayan sözlü tartışma, bıçaklı dövüşe dönüştü. V.Ö., H.Ü. ile birlikte Recep Ürkek’i boğazı ve akciğerine sapladığı bıçak darbeleriyle öldürdü. Bu sırada kendisi de yaralandı. İkili, Recep Ürkek’in cansız bedenini tek karton kutuya koyup, kapının önüne çıkardı. V.Ö.’nün yaralı olması hasebiyle cesedi taşıyamayan ikili, karton kutuyu kapının önünde bırakıp kaçtı. Apartman sakinlerinden birinin karton kutudan kan aktığını ayrım etmesiyle olay polise bildirildi. Apartmana gelen zabita ekipleri, karton kutuyu açtıklarında Recep Ürkek’in cesediyle karşılaştı.

ADLİYEYE ÇELİK YELEKLE GETİRİLDİ

Şüphelilerin bulunması amaciyla Diyarbakır güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet ofis Amirliği’nce hususi ekip kuruldu. Apartman çevresi ve kaçış güzergahlarındaki yüzlerce güvenlik kamerası ile MOBESE görüntüsünü inceleyen hususi ekip, olaydan dört saat ardindan Recep Ürkek’in eşi H.Ü.’yü tek akrabasının evinde yakaladı. Yaralı V.Ö. ise gittiği tek hastanede gasbedildiğini söyledi. Çelişkili ifadeleri üstüne sağlık kurumu polisinin dikaktini çeken V.Ö., rehabilitasyon olmadan hastaneden kaçmak isterken, yakalandı. Özel ekip, hastaneye gelerek, V.Ö.’yü hastanede gözaltına aldı. V.Ö.’nün hastanedeki Rehabilitasyonu sürerken, H.Ü. emniyetteki işlemlerinin derhal peşinden adliyeye derhal sevk edildi. Yoğun güvenlik önlemleri arasında adliyeye kazançlan H.Ü.’ye kati yelek giydirildiği görüldü.

Kaynak: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir