Güncel

Mehmetçik’in Kuş Uçurtmadığı Doğu Karadeniz’de Köşeye Sıkışan PKK’lı Teröristler Birbirini Kaybetti

pkk terör örgütü PKK’nın doğu Karadeniz’de kış yapılanmasını engellemek ve yayla evlerini denetim amaciyla asker-10 derecede doğu Karadeniz yaylalarında ve dağlarından operasyonlarını sürdürüyor. alanda kaldıkları olasılık edilen pkk terör örgütünün Karadeniz açılım grubu üyesi iki teröristin iletişiminin Tamamiyle koptuğu, uzunca vakittir buluşmaya çalıştıkları ama bölgedeki yoğun operasyonlardan dolayı birbirlerini kaybetti.

PKK’LI İKİ TERÖRİST BİRBİRİNİ KAYBETTİ

alanda kaldıkları olasılık edilen pkk terör örgütünün Karadeniz açılım grubu azalarından ‘Kawa ve Aras” kod isimli iki teröristin iletişiminin Tamamiyle koptuğu, uzunca vakittir buluşmaya çalıştıkları ama bölgedeki yoğun operasyonlardan dolayı birbirlerini kaybettikleri öğrenildi. Asker ise – 10 derecede Yorucu doğa şartlarında iki teröristin peşinde. Yer yer tek metreyi aşan karlı dağlarda ak örtüye kamufle olarak devinim eden Mehmetçik Sanki kuş uçurtmuyor.

TERÖR ÖRGÜTÜNE EN BÜYÜK vuruş nihayet iki YILDA VURULDU

30 senedir alanda tesirli olmaya çalışan örgütü en hatri sayilir büyüklükte vuruş nihayet iki senede vuruldu. doğu Karadeniz’e evvel olarak 10 teşkilat üyesi ile giren pkk terör örgütü bölgedeki sol örgütlerinde yardımı ile yapılanma sağladı. PKK, alanda bulunan kanun dışı sol örgütler arasında yapılan anlaşma ile ‘Karadeniz açılım grubu’ oluşturulduğu dönemin istihbarat raporlarına da yansımıştı.

KARADENİZ’E GİRMEYE VE YAPILANMAYA ÇALIŞTILAR

Doğu, Güneydoğu ve sınır ötesinde örgüte vurulan darbelerle güç ve maneviyat kaybeden örgütü azalarina “Biz her yerdeyiz” demek amaciyla Karadeniz’e girmeye ve yapılanmaya çalıştıkları için teşkilat alanda beklediği desteği göremeyince 10 var olan militan sayısı 22’ye çıkarttığı belirlendi.

5 YILDA BİRÇOK TERÖRİST ETKİSİZ vaziyete GETİRİLDİ

Kış aylarında Tunceli kırsalındaki kamplarda geçiren teşkilat yaz dönemlerinde ise yaya olarak Karadeniz’e girip eylem faaliyetleri gerçekleştirdi. tek vakit eylemsizlik kararının alınmasının derhal peşinden nihayet 5 senede alanda tekrar eylemlerine başlayan örgüte karşı yapılan operasyonlarda Bir hayli yasadisi tesirsiz vaziyete getirildi.

GEÇTİĞİMİZ YIL ELEBAŞLARI ÖLDÜRÜLDÜ

Bu PKK’lıların içinde ise en dikkat çekenler ise örgütün sözde üst düzey yöneticisi ve Karadeniz bölge sorumlusu var olan Mehmet Yakışır ile sözde bölge komutanı barış Öner öldürülmesi oldu. Geçtiğimiz sene elebaşlarının öldürülmesiyle Sanki alanda dağılan örgütten ise art Yalnızca iki PKK’lı kaldı. Giresun zaptiye Bölge Komutanlığına bağlı zaptiye Özel Harekat ve Komando timleri iki teröristi tesirsiz vaziyete getirmek amaciyla operasyonlarını sürdürüyor.

Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir