Güncel

Çiftlik Bank’ın Sosyal Medya Sorumlusu, Saklandığı Evde Yakalandı

nihayet senelerin en hatri sayilir büyüklükte vurgunu var olan Çiftlik Bank’a baz alinarak tahkikat kapsamında, ile alakalı yakalama kararı bulunan, Çekmeköy’de gözaltına alındı.

Çiftlik Bank’ın yasamsal medya sorumlusu

BAŞSAVCILIK AÇIKLAMA YAPTI

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, kamuoyunda Çiftlik Bank denilen sistemin kurucuları ile alakalı “suç işlemek emeliyle teşkilat kurma”, “suç örgütüne aza olma”, “bilişim sistemlerini araç olarak kullanmak suretiyle dolandırıcılık” ve “suçtan kaynaklanan esya varlığı değerlerini aklama” suçlarından tahkikat başlatıldığı hatırlatıldı.

SORUŞTURMA HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ

tahkikat kapsamında, Çiftlik Bank kurgusunda bulunan şirketlere hakim kararıyla kayyum atandığı anlatilan açıklamada, Ayrı olarak eylemler açısından İhtiyaç duyulan mali raporların hazırlanması emeliyle Mali Suçları Araştırma heyeti ve Vergi denetim Kurulu’yla bağlantıya geçildiği kaydedildi. Açıklamada, tekrar atılı suçlara iştirak eden çok sayıda şüphelinin yakalandığı, bunlardan tek bölümünün tutuklandığı, tek bölümü ile alakalı da adli denetim tedbiri uygulandığı anımsatıldı.

ÇEKMEKÖY’DEKİ EVİNDE GÖZALTINA ALINDI

tahkikat kapsamında aranıp vatan dışında oldukları için şüpheliler ile alakalı al bülten çıkarıldığı ve hak Bakanlığı aracılığıyla bu şüphelilerin bulundukları ülkelerden iadelerinin istek edildiği anlatilan açıklamada, Çiftlik Bank’ın “sosyal medya sorumlusu” olduğu gerekçesiyle ile alakalı yakalama kararı bulunan U.K’nın Çekmeköy’de saklandığı hanede yakalandığı bildirildi.

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir