Eğitim

İSG sonuçları açıklandı! ÖSYM İSG 2. dönem sonuç sorgulama sayfası!

Geçtiğimiz ay gerçekleştirilen İş sıhhati ve Güveliği sınavı neticeleri açıklandı. İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı neticeleri ÖSYM tarafından adayların erişimine açıldı. İSG imtihan neticelerini habeirmizdeki link üzerinden sorgulayabilirsiniz. İşte İSG neticeleri detayları…

İSG neticeleri açıklandı ve İSG neticeleri amaciyla sorgulama heyecanı başladı. ÖSYM’nin netice sistemi üzerinden yayınlanan İSG 2. asama neticelerini denetim etmek istek eden adaylar ÖSYM’nin sitesine akın etti.

İSG SONUÇLARI ne türlü SORGULANACAK?

Adaylar, imtihan sonuçlarına ÖSYM’nin “https://sonuc.osym.gov.tr” adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle erişebilecek. Aşağıdaki link üzerinden İSG netice sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İSG 2. DÖNEM SINAV SONUÇ SORGULAMA EKRANI

isg sonuçları sözcü ile alakalı görsel sonucu

İSG NEDİR?

İş sıhhati ve güvenliği, ‘İSG’ kanun, yönetmelik ve tebliğler ile çalışanların korunmasını sağlamaya baz alinarak analiz ve uygulamalar bütünüdür. İşçilerin iş kazalarına uğramalarını engellemek emeli ile emniyetli çalışma ortamını oluşturmak amaciyla alınması koşul olan tedbirler dizisine “İş Güvenliği” denir.

İşçi sıhhati bilimi; bütün mesleklerde çalışanların sağlıklarını sosyal, psikolojik ve fiziki olarak en üst seviyede tutmak, çalışma şartlarını ve imalat araçlarını sıhhate ahenk gösteren vaziyete getirmek, çalışanları çalışma ortamlarının bütün zarar veren etkilerinden savunarak işin ve işçinin birbirine uyumunu sağlamak üzere kurulmuş, mühendislik ve tıp disiplinlerini esas alan entegre tek bilim dalıdır.

KAÇ nokta ALMAK GEREKLİ?

İş Yeri Hekimliği sertifika alanı ile İş Güvenliği Uzmanlığı sertifika alanlarında imtihana giren adayların sınavda başarılı sayılabilmeleri amaciyla 70 ve üzerinde; başka sağlık Personeli sertifika alanında imtihana giren adayların ise sınavda başarılı sayılabilmeleri amaciyla 60 ve üzerinde tek nokta almaları gerekmektedir.

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir