Güncel

Taksim’de Yılbaşı Güvenlik Önlemleri Dikkat Çekti

tertemiz seneye Taksim’de girmek istek eden vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlamak amaciyla taksim mahallesi Alanı ve İstiklal Caddesi’nde tedbirler alındı.

TAKSİM MEYDANI TRAFİĞE KAPATILDI

İstanbul güvenlik Müdürlüğü’nün güvenlik tedbirleri kapsamında, taksim mahallesi Alanı ve İstiklal Caddesi’ne çıkan bütün yollar trafiğe kapatıldı. taksim mahallesi Cumhuriyet Anıtı’nın çevresi demir bariyerlerle kapatılarak anıta giriş ve çıkışlar kapatıldı.

alana açılan bütün sokaklarda zabita ekipleri tarafından arama noktaları oluşturuldu. zabita ekipleri, vatandaşların ve turistlerin üst aramalarını yaparak alana aldı.

DRONESAVAR DİKKAT ÇEKTİ

Özel harekat polisleri de taksim mahallesi Alanı ve İstiklal Caddesi süresince muhtemel tek olumsuzluğa karşı konuşlandırıldı. Bir takım hususi harekat polislerinin dronesavar teçhizatıyla görev yaptığı görüldü.

zabita ekipleri, kuşkulu görülen kişiler üzerinden GBT sorgulaması yaptı. Ayrı olarak Bir takım polislere kangal ve akbaş cinsi köpekler de eşlik etti.

Öte istikametten bu sene evvel kez atlı polisler taksim mahallesi Meydanı’nda görev aldı. Atlı polisler alana gelebilecek negatifliklere müdahale edecek.

Ayrı olarak taksim mahallesi Alanı ve etrafında itfaiye ekipleri de hazır bekletildi.

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir