Ekonomi

Murat Muratoğlu: Mahkemelere çok iş çıkacak

Sona ermesi beklenen İmar Barışında müracaat süresi 6 ay dahada uzatıldı. Sözcü gazetesi yazarı Murat Muratoğlu, beklenen tek gelişme olduğunu söyleyerek, “Paraya öylesine çok gereksinim var ki şimdilik göz yumuyorlar. kati olarak tek şey söyleyebilirim, ileride mahkemelere çok iş çıkacak. Vatandaşla devletin arası açılacak!” ifadelerini kullandı.

İmar Barışı’nda süre 6 ay uzatıldı. Sözcü gazetesi yazarı Murat Muratoğlu mevzu ile alakalı sozcu.com.tr’ye açıklamalarda bulundu. İmar barışından 50-60 milyar Lira kazanç toplanması hedeflenirken bu miktarın 15 milyar lirada kalması hasebiyle zamanin tekrar uzatıldığını söyleyen Muratoğlu, bunun beklenen tek gelişme olduğunu belirtti.

‘BİLMİYORLAR MI? BİLİYORLAR’

“Kaçak, ruhsatız yapı yapmanızı engelleyemedim. Yasalar çıkarmama karşın önüne geçemedim. Yapılaşmayı denetleyemedim. Bari parasını verin!” dediğini söyleyen Muratoğlu, “Bu bayındır barışında yapınızın inşaat alanıyla alakalı verileri girerken meseleler da alana çıkıyor. kanun kendiyle çelişiyor. Kimse de sana bu olmaz, burası Yasaya uymaz demiyor! Verilen her kazanç onay ediliyor. Yapı kayıt dokümanı veriliyor. Yanlış bilgi verenler ardindan alana çıkarılırsa hemide barıştan yararlanamıyor ayni vakitte da verdiği kazanç devlete kalıyor. Yanıyor! Bu yasada direk vatandaşın beyanının esas alınması mesele oluşturuyor. Görmüyorlar mı? Görüyorlar! Bilmiyorlar mı? Biliyorlar! Paraya öylesine çok gereksinim var ki şimdilik göz yumuyorlar. kati olarak tek şey söyleyebilirim, ileride mahkemelere çok iş çıkacak. Vatandaşla devletin arası açılacak!” ifadelerini kullandı.

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir