Ekonomi

Genç MÜSİAD, Adıyaman 2. Olağan Genel Kurulu Gerçekleşti

toy MÜSİAD Adıyaman 2. alışılmış olan genel Kurulu, toy MÜSİAD Girişimcilik ve AR-GE’den sorumlu reis Yardımcısı Gökhan Yücekaya, Eğitim ve Üniversite Birimler sorumlu reis Yardımcısı Yunus Furkan Akbal, toy MÜSİAD Yurtiçi Teşkilatlanmadan sorumlu reis Yardımcısı Yavuz Çakır ve toy MÜSİAD şube Başkanlarının katılımıyla gerçekleşti.

MÜSİAD Adıyaman şubesi toplantı salonunda gerçekleşen genel kurula MÜSİAD Adıyaman Şube Başkanı Şerif Yıldırım, MÜSİAD Adıyaman Kurucu Başkanı Mehmet Dağtekin, Adıyaman Belediye reis Yardımcısı Sait Kutlu, Adıyaman İl güvenlik Müdürü yazi Alper, Adıyaman tarım ve Orman İl Müdürü Adil Alan, Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Taşçı, AK Parti Adıyaman ortada İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, KOSGEB İl Müdürü Eşref Çakar, GENÇ MÜSİAD şube başkanları ve azaları katıldı.

2. alışılmış olan genel heyet Çarşı cami imamı Emin Çil’in Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. MÜSİAD Adıyaman Şubesi Mali işlerden sorumlu reis yardımcısı Mustafa Oğuz Türk, 2015-2018 etkinlik raporunu okudu. genel heyet açılış konuşmasını toy MÜSİAD Adıyaman Şubesi Kurucu Başkanı Mustafa Ölçer yaptı.

ÖLÇER: MÜSİAD GELENEĞİNDE bendeniz YOK

MÜSİAD’ın öneminden laf eden Ölçer, “1990 seneninde 12 toy iş adamının bütün samimiyeti ile kurdukları Türkiye’nin surat akı var olan MÜSİAD’ın tek parçası olabildiğim amaciyla keyifli ve gururluyum. MÜSİAD geleneğinde bendeniz yok. Önce ülkem evvel halkım ve MÜSİAD ailesi var.MÜSİAD demek kişisel menfaatleri öncelememek memleket ve halkın menfaatlerini ön planda tutmak demek MÜSİAD demek Allah’ın rızasından ayrılmamak. Medine pazarı hassasiyetini suanki iş dünyasına taşımaktır. görev aldığımız süre süresince tek çok sivil cemiyet kuruluşu çalışma fırsatı bulduk. Bunların en başında Adıyaman Belediyemiz ve Üniversitemiz geliyor. Kapılarını her defasında bizler amaciyla sonuna civarindan açan Rektörümüz Mustafa Talha Gönüllü’ye ve üniversite içindeki hocalarımıza teşekkür ederim. Her daim fikirlerimizi önemseyen Adıyaman’ımızın toy kuşağı amaciyla neler yapabilirizin derdine düşüp biz toy STK’larla mesai harcayan başta Belediye Başkanımız Hüsrev kutsal ve reis Yardımcısı Sait Kutlu’ya teşekkür ederim” dedi.

YILDIRIM: GENÇLERİN her vakit YANINDAYIZ

Ülke ekonomisine üreten gençlerin mühim katkısı olduğunu belirten MÜSİAD Adıyaman Şube Başkanı Şerif Yıldırım, “MÜSİAD olarak gençlerin her vakit yanındayız. Ülkenin ekonomisine üreten gençlerin mühim katkısı var. Gençler bizlerin geleceğidir. Ülkemizin üreten, yatırım yapan insanlara ihtiyacı var. MÜSİAD olarak bizler ilimiz başta olmak üzere Türkiye’nin kalkınması yerine yerelden ulusala yatırımlar yapıyoruz. Gençlerinde önüne açmak yerine mühim çalışmalar yapıyoruz. Gençlere tavsiyem girişimci tek ruhla devinim edin. İşlerinizi en iyi şekilde yapın. Ne civarindan kaliteli iş yaparsanız öylesine da işleriniz de başarılı olursunuz. bu erken burada Adıyaman toy MÜSİAD kongresini yapıyoruz. toy MÜSİAD Adıyaman şube başkanı olarak yaptığı hizmetlerden dolayı Mustafa Ölçer’e teşekkür ederiz. toy MÜSİAD Adıyaman Şube Başkanı Mehmet Torunoğlu’na başarılar dilerim” diye konuştu.

MÜSİAD Adıyaman Şube Başkanı Şerif Yıldırım

DAĞTEKİN’DEN GENÇLERE GİRİŞİMCİ OLMA TAVSİYESİ

Adıyaman’da MÜSİAD Şubesini kurduklarında zorluklar yaşadıklarını ama hiç yılmadıklarını belirten MÜSİAD Adıyaman Şube Kurucu Başkanı Mehmet Dağtekin, kapı kapı dolaşarak MÜSİAD’a aza topladıklarını ve üreten, gelişen toplumda gençlerin girişimci tek ruhla devinim etmesi tavsiyesinde bulundu.

MÜSİAD Adıyaman Şube Kurucu Başkanı Mehmet Dağtekin

AKBAL: MÜSİAD ÜLKE EKONOMİSİNİN YÜZDE 25’İNİ OLUŞTURUYOR

Eğitim ve Üniversite Birimleri sorumlu reis Yardımcısı Yunus Furkan Akbal ise, ” arkada bıraktığımız 28 senelik asama de tek araya gelmenin tek arada durabilmenin güzelliğini bereketini göstermiştir. Biz toy MÜSİAD’lara da iyi örnekler teşkil etmiştir. MÜSİAD ekonomiyi kanı kavramıyla tanıştırmıştır. MÜSİAD ekonomiyi bolluk kavramıyla taçlandırmıştır. gaddar kapitalizmi kıran kırana rekabeti insanı insanın kurdu olarak yöneten anlayış izinden değil. Kanaatin bereketin, takvanın izinden gitmiştir. MÜSİAD memleket ekonomisi yüzde 25’ini oluştururken bünyesindeki üyelerle de milyonlarca istihdam sağlamaktadır. MÜSİAD’ı MÜSİAD yapan istatiksel büyüklük bol sıfırlar değil az evvel bahsettiğimiz vicdani ve ahlaki değerlerimiz. MÜSİAD Katiyen bugünü düşünen kuruluş olmamıştır. 90-80’lerin sıkıntılı döneminde tek çok insan yarasına merhem olmuştur” izahını yaptı.

TORUNOĞLU: GENÇ MÜSİAD, AHİLİK KÜLTÜRÜNÜ BENİMSER

toy MÜSİAD Adıyaman tertemiz asama Şube Başkanı Mehmet Torunoğlu’da yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“MÜSİAD canli yapısıyla ülkemiz ekonomisine hatri sayilir büyüklükte katkılar sunan kuruluştur. Kendisini bu ülkeye borçlu olarak gören iş insanlarının oluştuğu toy MÜSİAD ülkemizin gelişmesi amaciyla her vakit elini taşın altına koyan vatanına, milletine bağlı dava şuuruna sahip insanlardan oluşmaktadır. Hasılı toy MÜSİAD ticaret ahlakını barındıran ahilik kültürünü benimsemiş ülkemize, milletimize faydalı olacak iş insanları yetiştirmeyi planlayan tek okuldur.”

Genç MÜSİAD Adıyaman tertemiz asama Şube Başkanı Mehmet Torunoğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir