Güncel

20 Aralık Hadi ipucu sorusu yayımlandı! Yüzde ibaresinin devamı olan sayı kaçtır? İşte Hadi soru yanıtı

Hadi emare 20 Aralık sorusu, Hadi ekibi tarafından yasamsal medya üzerinden yayınlandı. canlı kazanç ödüllü bilgi yarışması Hadi, AppStore ve Google Play üzerinden oynanıyor. yarışma her vakit saat 20.30’da, Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri ise 12.30 ve 20.30’da düzenleniyor. 12 suale da doğru cevap veren katılımcılar hatri sayilir büyüklükte armağanı aralarında paylaşıyor. bu erken öğlen saat 12.30’daki Hadi ipucu olarak matematik terimlerinden yüzdelik ibaresi işaret edildi. Hadi emare 20 Aralık suali ise; “Yüzde ibaresinin devamı var olan sayı kaçtır?”

HADİ İPUCU suali 20 ARALIK

Hadi resmi instagram adresi üzerinden ipucuyu yayınlandı. Yapılan duyuru ise: 

Hadi bugün 12:30da

1Hadi İpucu; Hadi, Tekzen’in katkılarıyla 12.30’da başlıyor ve ipucumuz dekorasyonu çok seven, ev alışverişi yapmadan duramayan hadiciler amaciyla geliyor. Vücudumuzun baş bölümündeki tek bölümle de eş sesli olan; Kesinlikle, kuşkusuz, tamamı anlamlarına gelen ve matematik derslerinden de hatırlayacağımız yüzde ibaresinin devamı var olan sayı kaçtır?” denildi.

Ödül ise 10.000 TL

HADİ İPUCU suali YANITI: 0

Yüzde cinsinden sayı saglamak aslında tek tam bütünden az var olan tek şeyi sade kesir olarak söylemektir. Başka bir deyişle surat eşit parçaya bölündüğü var sayılan tek olgunun veyahut cismin kaç parçasıyla işimiz olduğunu gösterir. Bu bisikletin @’ı bizim dendiğinde mesele o bisikletin ücreti 100 Lira ise 40 TL’si bunu söyleyen kişi tarafından verilmiş demektir.

Yüzdenin kullanım alanı çok geniştir. Derslerde, ekonomide, borsada, parada, eğitimde, malda ve mülkte yüzdelik kavramına sıkça başvurulur. Yüzde simgesi ise “%” şeklindedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir