Spor

Yeni Malatyaspor

E.Yeni Malatyaspor, Spor Toto Süper Lig’in 15. haftasında deplasmanda karşılaşacağı Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçının hazırlıklarına başladı. 

Nurettin Soykan Tesisleri’ndeki idman öncesi medya mensuplarının suallerini Cevaplayan teknik patron Erol Bulut, mühim açıklamalarda bulundu. Erol Bulut, Akhisarspor müsabakasının kendileri açısından beklemedikleri tek yarışma olduğunu kaydederek, “İlk yarıyı bu erken tekrar izledim. 45 dakikasını evvel yarı baskılı oynadık. Hem de 2-0 öne de geçebilirdik. İkinci yarıda da pozisyonlar bulduk ama değerlendiremedik. Baskılı oynamamıza karşın istediğimiz üç puanı alamadık. Kaybettiğimiz iki nokta var. Rakibin Zati bizi 2. alanda karşılayacağını biliyorduk. uzunca yolculuktan gelmişlerdi. çok tempo yapmayacaklarını düşündük ve nitekim evvel yarı o şekilde geçti. Biz dahada baskılı oynamak istedik. Rakip iyi kapanınca onu aşmakta belli tek süre zorlandık. Golümüzü bulduktan ardindan aslında 2. golü bulmamız gerekirdi. Aslında hiç pozisyon olmadan tekrar ferdi hatadan dolayı yediğimiz tek gol var. kimi futbolda bu oluyor. Golü atamadığın vakit tek gol yediğinizde beraberlik oluyor, ondan ardindan 2. golü bulmakta Zati zorlanıyorsunuz. Zira rakip Zati iyi defans yapıyor, kapanmaya çalışıyor. Akhisar’da şu vakit bulunduğu konumdan dahada iyi tek takım. Bunu görmemiz lazım. yeteri civarindan kaliteli futbolcuları var. Biz tek sonraki sürece baktığımızda veyahut hangi süreçten bu erken geldiğimiz sürece bakmamız lazım. Şikayetçi olmamız lazım çünkü iyi tek durumdayız, 6’ncı sıradayız. Evet kazanmış olsaydık Beşiktaş ve Galatasaray ile birlikte 24 puanda olacaktık ama önümüzde üç maçımız dahada var. O üç mücadeleden maksimum ne alabiliyorsak alıp evvel yarıyı şu vakit bulunduğumuz evvel 5-6’nın içerisine olursak iyi tek pozisyon almış olacağız 2. yarı için. Yapacağımız ani çok transferle 2. yarıda herkesin bildiği benzeri dahada zor, dahada çetin geçecek. o nedenle tek kaç transferle futbolcu almamız şart. dahada iyi yerlere ve dahada iyi noktada bitirmek istiyoruz” dedi. 

“5-0 kazanabilirsiniz ama lig bitmiş değil” 

Bulut, 5-0’lık Trabzonspor galibiyetinden ardindan rehavetin olduğunu belirterek, şunları söyledi: 

“Biraz ayaklarımız yerden kesildi ama her vakit bendeniz futbolcularıma söylüyorum 5-0 kazanabilirsiniz ama lig bitmiş değil. o nedenle ayaklarımızı yere basıp yoluma ayni ritimde devam etmemiz gerekiyor. üç mücadele üst üstüne almak tamam, iyi tek şey maneviyat motivasyon olarak çok iyi tek şey ama bunun devamı gelmesi lazım. o nedenle Kasımpaşa karşısında neler yapabileceğimizi ve ne yanlislar yaptığımızı gördük. Önümüzdeki mücadelelerde bunun olmaması amaciyla antrenmanlarda dahada iyi çalışmamız lazım. ferdi hatalarımızı dahada asgariye düşürmemiz lazım. Zira ferdi hatalardan Sahiden bu sene adi mesele yaşadık. Konya mücadelesi olsun, Ankaragücü’ne karşı maçımız olsun kaybettiğimiz puanlar var. o nedenle ferdi futbolcularımız ile alakalı dahada çok üzerinde durup onları dahada iyi vaziyete getirmemiz gerekiyor.” 

“26 puanda olmalıydık” 

Bulut, şu vakit 22 puanda olduklarını, kendine göre 26 puanda olması gerektiğini ifade ederek, “Kupa ve ligde rotasyon olacak bundan ardindan zaten. Az var olan veyahut oynamayan futbolcularımıza dahada çok şans vereceğiz. asagi yapıdan toy arkadaşlarımız var. şuurlu olan, olmayan katkıda olacak. Onlara da ilerleyen dakikalarda şans vermeye çalışacağız. elbette kupada da gidebildiğimiz civarindan gitmek istiyoruz. o nedenle burada avantajlı tek skor ele geçirmek istiyoruz. Zira 2. mücadelesi suni çimde oynayacağız. suni çimde idman yapmıyoruz, oynamıyoruz. Burada bizim suni çimimiz var, orada 1-2 vakit idman yapmış olacağız. Kupada sonuna civarindan gitmeye çalışacağız” şeklinde konuştu. 

“Topa sahip olabilirsiniz ama bu mücadelesi kazanacağınız mananına gelmez” 

Takımdaki sakatlıkları değerlendiren Bulut, “Donalt, üç haftadır oynamadı ama Donalt sahada olduğunda oyunumla birlikte topun kalma süresi dahada da iyi oluyor. Yüzde 70 topa sahip olursunuz, mücadelesi 1-0 kaybedersiniz. Bunun çok örnekleri var. Bunu bendeniz geçen seneden de hatırlatabilirim, bu seneden de. her vakit topa sahip olmak mücadelesi kazanacağın mananına gelmiyor. Yüzde 30 topa sahip olursunuz mücadele kazanırsın. Söylediğim benzeri örnekleri çok var. Onları dile getirmeme neden yok” diye konuştu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir