Eğitim

e-Okul öğrenci giriş ekranı: MEBBİS e-Okul VBS girişi nasıl yapılır?

Yarıyıl tatili yaklaşırken öğrenciler heyecanla yazılı ve sözlü imtihan neticelerini öğrenmek istiyor. Teknolojinin hergün hayatımıza katkılarından biri de e-Okul… Öğrenciler ve veliler, notları ve devamsızlık bilgisini e-Okul’dan öğrenebiliyor. ulusal Eğitim Bakanlığı eğitim ile alakalı teknolojik hizmetleri MEBBİS’te topladı. Peki e-Okul öğrenci ve VBS sistemine nasıl giriş yapılır? İşte e-Okul ile alakalı bilinmesi koşul olan ayrıntılar…

Öğrenciler, öğretmenler ve velileri buluşturan platform: e- Okul…Devlet ve hususi ilköğretim okulları, anaokulları, hususi eğitim kurumları, ortaöğretim kurumları e-okul sisteminde işlem yapıyor. Siz de aşağıda bulunan linke tıklayarak sisteme giriş yapabilir ve heyecan ettiğiniz konularda bilgi sahibi olabilirsiniz.

E-OKUL ÖĞRENCİ SİSTEMİNE GİRİŞ EKRANI!

E-OKUL SİSTEMİNE GİRİŞ ne türlü YAPILIR?

e-Okul sistemine öğrencinin T.C kimlik ve mektep numaraları ile kolayca giriş yapabilirsiniz. Aynı şey, sistemin belirlediği güvenlik kod ile birlikte Veli Bilgilendir Sistemi amaciyla de geçerlidir.

E-OKUL NEDİR, NE İŞE YARAR?

e-Okul, T.C. Millî Eğitim Bakanlığı tarafından Millî Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) projesi kapsamında 2007 yılının ocakta ayında kullanıma açılmış var olan tek mektep yönetim bilgi sistemi web yazılımıdır. tek öğrencinin okula kaydından başlayıp, mezuniyetine civarindan var olan bütün zamani bulunan tek sistemdir. Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından geliştirilmektedir.

e-okul sisteminde öğrenci kaydı, atama işlemleri, not girişleri, devamsızlık işlemleri, imtihan bilgileri, merkezî olarak yapılacak sınavların (TEOG, DPY-B vb.) müracaat ve seçenek işlemleri, belge işlemleri (takdir, teşekkür, onur vb.), haftalık ders programı girişleri, alınan belgeler, e-karne, şube yazılı ortalamaları, duyurular ve Bir hayli modül üzerinden bilgi girişleri T.C. Millî Eğitim Bakanlığı sunucularına girilmektedir.

E-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ NEDİR?

e-okul modülünün haricinde, velilerin öğrencilerin mektep durumlarının takibi amaciyla açılmış var olan e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi (e-okul VBS) bulunmaktadır. Bu sistemde ise öğrencinin devamsızlıkları, ders programı, davranış notları, imtihan tarihleri, mektep tarafından yapılan duyurular, merkezî sınavların giriş dokümanları veyahut seçenek neticeleri bu sistem üzerinden T.C. (TC) Kimlik Numarası ve mektep numarası girildikden ardindan ani çok güvenlik sualine cevap verilerek takip edilebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir