Güncel

Hadi ipucu sorusu: Erkan Güleryüz’ün profilindeki video nedir? (30 bin lira ödüllü) 13 Kasım Hadi ipucu cevabı

Hadi emare sorusu, Hadi ekibi tarafından yasamsal medya üzerinden yayınlandı ve Fizy’de “Erkan Güleryüz’ün profilindeki video” işaret edildi. canlı kazanç ödüllü bilgi yarışması Hadi, AppStore ve Google Play üzerinden oynanıyor. yarışma her vakit saat 20.30’da, Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri ise 12.30 ve 20.30’da düzenleniyor. Katılımcılar canlı olarak suallen suallere cevap veriyor. 12 suale da doğru cevap veren katılımcılar hatri sayilir büyüklükte armağanı aralarında paylaşıyor. bu erken saat 20.30’daki Hadi amaciyla Erkan Güleryüz kimdir? Erkan Güleryüz’ün profilindeki video nedir?

HADİ İPUCU: ERKAN GÜLERYÜZ’ÜN PROFİLİNDEKİ VİDEO

Erkan Güleryüz’ün Fizy’deki profilindedeki video listesinde “Sezen Sokakta” belgeseli yer alıyor.

SEZEN SOKAKTA BELGESELİ HAKKINDA

Sezen Aksu’nun şarkılarının yol müzisyenleri tarafından yorumlanmış haliyle çekilen ‘Sezen Sokakta’ isimli belgesel filmin galası 55’inci beynelmilel Antalya Film Festivali’nde gerçekleştirildi. Belgesel, festivalin seyirci rekorunu kırdı. ‘Sezen Sokak’ta, iki bin kişiyle gösterimine en çok katılım sağlanan yapım oldu. Yönetmenliğini Bedran Güzel’in, senaryosunu Erkan Güleryüz’ün yazdığı belgesele oldukça hatri sayilir büyüklükte alaka gösterildi. Hazırlıklarına takriben yaklaşık 1.5 sene evvel başlanan ‘Sezen Sokakta’nın çekimleri, Sümela Manastırı’ndan Kapadokya’ya, Beyoğlu’ndan Eskişehir’e civarindan Türkiye’nin Bir hayli değişik kisminda gerçekleştirildi.

Türkiye’nin değişik bölgelerinde çekilen belgeselde hali hazırda sokakta sanatını icra eden müzisyenler, kariyerinin tek bölümünde yolu sokaktan geçen müzisyenler ve ‘Sezen Sokak’ta amaciyla sokağa çıkan şuurlu müzisyenler yer aldı. Sanatın gücü ve müziğin huzur dolu yanını perdeye aktaran belgeselde Sezen Aksu’ya ait 10 şarkıyı seslendirildi. Gecenin nihayetinde belgeselde bulunan müzisyenler ve Erkan Güleryüz konser verdi.

ERKAN GÜLERYÜZ KİMDİR?

Erkan Güleryüz 31 Aralık 1975’de Almanya Meisenheim’de doğdu. Çocukluk yılları 6,5 yaşına civarindan Almanya’da geçti. 1982 seneninde ailesini anavatana kati dönüş kararı ile AYDIN’a yerleşti. İlkokul – ortaokul ve liseyi Aydın’da tamamladı. Daha 4. Doğumgünü armağanı olarak serisinin aldığı piyona ile müziğe karşı hatri sayilir büyüklükte alaka duymaya başladı. Aydın’da yaşadığı senelerde ilkögrenim öğretmenininde doğru yönlendirmesi ile müziğe karşı şuurlu manada alakası gelişti. Liseyi tamamlayana civarindan sayısız müzik organizasyonlarında yer aldı. Lise senelerinde kurduğu müzik gurubunda başka arkadaşları ERHAN BAYRAK ve TİMUR ALP girişken ile birlikte

HÜRRİYET gazetesinin düzen ettiği yarışmada sözü ve müziği kendisine ait “DAİMA” isimli şarkıyı seslendirerek EGE bölge birinciliğini kazandı ve TÜRKİYE finallerine katıldı.

Büyük ihtiras ve aşk ile bağlandığı müzik yolculuğuna eğitimli tek sanatçı olarak ayni ritimde devam etmeye karar veren ERKAN 1993 seneninde İ.T.Ü. Türk Musikisi hükümet Konservatuarı esas BİLİMLER bölümünü kazanarak İstanbul’a yerleşti. Artık kariyeri amaciyla dahada şuurlu ve dahada ulusal platformlarda birşeyler uygulamak istiyordu. 1995 seneninde dönemin en popüler pop müzik yarışmalarından POPSHOW’95 elemelerine katıldı ve iki şarkı ile ani evvel 10’da finalde yarışma hakkı kazandı. 3’lü vokal gurubu ile söylediği “DUR GİTME KAL” isimli eser final de ikincilik , tek başına solo olarak söylediği sözü ve müziği kendisine ait var olan “SENSİZLİK” ile üçüncülük ödülüne layık görüldü. Aynı gece iki ödülde ani ismi anıldığı amaciyla dönemin en hatri sayilir büyüklükte yapım firmalarından

RAKS PLAZA MÜZİK’in alakasını çekti derhal peşinden kariyerinin evvel şuurlu ve ulusal manada çıkaracağı albümünün sözleşmesini imzaladı ve 1996 Eylül ayında 10 şarkıdan oluşan evvel albümü

“İSTANBUL BEKLİYOR”u Türk pop müzik severlerin beğenisine sundu. Bu albümden müzik severlere iki video klip sundu “SAHTE AŞIK” ve “İSTANBUL BEKLİYOR”. Albüm sonrası ele geçirdiği muvaffakiyet ve bebek yaşlardan beri ele geçirdiği oyun alani/sahne tecrübesi ile Türkiye’nin derhal heryerinde festival ve eğlence sektöründe sayısız konserler verdi.

Sekiz sene aradan ardindan 2004 seneninde ZALİM KADERİM isimli 10 şarkıdan oluşan albüm ile uzunca süre ara verdiği albüm kariyerine ayni ritimde devam etti. Bu albümden “BEN DÜNYAYA SEVMEYE GELDİM” isimli şarkısını kliplendirdi.

2006 Temmuz ayında SEYHAN MÜZİK etiketi ile “beş’te 5” isimli 5 şarkıdan oluşan maxi single’nı sektörün beğenisine sundu. Bu projenin çıkış şarkısı “GÖNÜL YARASI” dünyaca meşhur şarkıcı AMR DİAB’ın “TAMAALLY MAAK” şarkısının Türkçe adaptasyonuydu. Sözleri Erkan’a ait var olan bu şarkı çok beğenildi ve müzik yolculuğunda dahada sağlam adımlar ile ilerlemek üzere sektörün kapılarının kendisi amaciyla tekrar aralanmasını sağladı.

2008 temmuz’da tekrar SEYHAN MÜZIK etiketi ile evvel şarkısı var olan “İSTANBUL BEKLİYOR” şarkısının remix versiyonunu yayınladı. Bu version ve klibide sektör tarafından ve dinleyicilerden tam not aldı.

“Yol” Erkan amaciyla hızla ayni ritimde devam ediyordu. 2009 Şubat ayında prodüktörlüğünü Sude bilgili Demir ile birlikte üstlendiği “YEGANE” albümünü YAŞAR PLAKÇILIK’dan POP müzik severlerin beğenisine sundu. Erkan’ın “kariyerimin en mühim projesi” dediği bu projenin evvel çıkış videosu laf ve müziği SEZEN AKSU’ya ait “YEGANE” şarkısına çekildi. Erkan’ın bu şarkıdaki naif ve duygusal yorumu tek çok müzik dinleyicisinin, eleştirmenlerinin ve SEZEN AKSU’nun alakasını çekti. “YEGANE” şarkısından ardindan aynı albümden “SAHİBİNDEN KİRALIK” isimli şarkısınıda kliplendirdi. ERKAN tam albümün üçüncü vidoklibi amaciyla çalışmaya başladığı sırada SEZEN AKSU’dan gelen tek telefonla “müzik yolculuğumun dönüm noktası” dediği KIŞ MASALI sıra MÜZİĞİ – ESMER amaciyla MUSTAFA CECELİ ve SEZEN AKSU ile birlikte ESMER’i anlatmak üzere stüdyoya girdi. Başarılı tek stüdyo performansının arkasından ESMER’in videoklibi ile 2010 Aralık’ta müzik listelerinde hatri sayilir büyüklükte çıkış yaşadı.

“ESMER” isimli soundtrack çalışmasının derhal peşinden SEZEN AKSU ile birlikte müzik yolculuğunu deneyimlemeye başladı. 2010 Temmuz’da tekrar sözü SEZEN AKSU’ya ait “AŞK DANSI” 2011 Şubat’da tekrar laf ve müziği SEZEN AKSU’ya ait “GÜL BAKALIM” isimli şarkılar ile sektörde varlığını ve kalitesini korudu.

2014 şubat “BENİ YOLLARA YAZMIŞLAR” şarkısının sözleri sanatçının Aksu ile birlikte evvel müsterek çalışması oldu.

2016 Haziran ayında “Bir mutluluk dolu olmak projesidir” dediği “HOŞGELDİN” ve “ARAMIZDA KALSIN” ülkemiz de ayni ritimde devam niteliğinde çekilmiş ender kliplerden biri olarak pop müzik tarihinde yerini almıştır.

Bu iki şarkının laf , müzik ve düzenlemelerinin kendisine ait olması sanatçı amaciyla hatri sayilir büyüklükte anlam taşımak ile birlikte tek sonraki yolunun belirleyicisi olmuştur.

2016 eylül ayında çalışmalarına başladığı Erkan Güleryüz -ORGANİK- , 2017 mart ayında hemide digital ayni vakitte da fiziki olarak seyirci ile buluştu. 13 şarkıdan oluşan tamamı canlı olarak ve tek seferde çalınıp kaydedilmesi ve bu esnada da kliplendirilmesi itibari ile değişik tek öne

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir