Güncel

Hadi ipucu sorusu 12 Kasım: Üretimden önce bir ürünün sanal ortamda oluşturulan modeline ne ad verilir? Hadi ipucu cevabı 20.30

Hadi emare sorusu, Hadi ekibi tarafından yasamsal medya üzerinden yayınlandı ve “Üretimden evvel tek ürünün sanal ortamda oluşturulan modeli” işaret edildi. canlı kazanç ödüllü bilgi yarışması Hadi, AppStore ve Google Play üzerinden oynanıyor. yarışma her vakit saat 20.30’da, Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri ise 12.30 ve 20.30’da düzenleniyor. Katılımcılar canlı olarak suallen suallere cevap veriyor. 12 suale da doğru cevap veren katılımcılar hatri sayilir büyüklükte armağanı aralarında paylaşıyor. bu erken saat 20.30’daki Hadi amaciyla emare olarak Üretimden evvel tek ürünün sanal ortamda oluşturulan modeline ne ad verilir?

HADİ İPUCU: ÜRETİMDEN ÖNCE BİR ÜRÜNÜN SANAL ORTAMDA OLUŞTURULAN MODELİNE NE ad VERİLİR?

Dijital İkiz, en sade haliyle tek sürecin, ürünün veyahut servisin sanal tek modeli olarak tanımlanabilir. Sanal ve fiziki dünyaların birleştirilmesini sağlayan Dijital İkiz teknolojisi sayesinde tek fabrikanın, ürünün veyahut imalat hattının sanal ortamda oluşturulması vakit ve maliyet tasarrufu sağlarken riskleri de kayda kıymet oranda azaltıyor.

DİJİTAL İKİZ TEKNOLOJİSİ HAKKINDA DETAYLAR

NASA’nın eşleme teknolojisi neticeninde alana çıkan Dijital İkiz teknolojisi evvel olarak 2002’de Dr. Michael Grieves tarafından ifade edildi. Ürün hayat Döngüsü idaresi adli kitabın yazarı Grieves, dijital ikiz modelli tek yapı kurmak amaciyla İhtiyaç duyulan üç esas unsuru şöyle sıralıyor:

1. Ürünün hakikat ortamdaki hali

2. Sanal ortamdaki hali

3. Bu iki vaziyeti birbirine bağlayan veriler

Burada, aradaki bağlantı sensörler aracılığıyla sağlanıyor. Dijital ikizi yaratılacak şey tek ürünse, ürüne bağlanan sensörler, hakikat üründeki verileri toplayarak dijital ikizine gönderiyor. Bu aşamada simülasyon, tahminleme ve suni zeka yolları kullanılıyor. fiziki ürünle devamlı iletişim seklinde var olan dijital ikiz, verileri işleyip değişik senaryolarda neticeleri sunarken aynı zamanda fiziki ortamdan gelebilecek rastgele tek hakikat veriyi de dikkate alıyor ve tertemiz gelen anlık bilgilere göre vaziyetini güncelliyor. Bu sayede sağlanan etkileşimle ürünün performansında kayda kıymet iyileştirmeler yapılabiliyor.

Karmaşık ve pahalı endüstriyel ve iş ekipmanları, hizmetler veyahut süreçlerde durma sürelerini azaltmak, genel bakım maliyetlerini düşürmek ve kullanımı iyileştirmek nihayet derece ağırbaşlı ve kıymetli vaziyete gelecek.Fiziksel ve dijital hayat arasında köprü kuran Dijital İkiz kavramının, tek sonraki beş sene ve sonrasında gittikçe dahada geniş ve derin tek etki yaratarak öne çıkması bekleniyor. Gartner Bağımsız Araştırma Şirketi’nin öngörülerine göre 2021 seneye gelindiğinde, hatri sayilir büyüklükte endüstri şirketlerinin yarısı Dijital İkiz teknolojisi kullanıyor olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir