Siyaset

İYİ Parti kurucu eski il başkanı Akyürek istifa etti

2 Mayıs 2018 tarihinde İYİ Parti Kırıkkale İl Başkanlığı koltuğunu Neşet Erman’a bırakan kurucu kent başkanı Mustafa Akyürek, üyesi olduğu partisinden istifa ettiğini bildirdi.

İYİ Parti’den istifa ettiğini yazılı olarak açıklama eden kurucu Daha önceki kent başkanı Akyürek, “On beş senedir ülkemizi yöneten iktidar partisinin artık bu ülkenin sorunlarını çözemediği, aksine her vakit gittikçe dahada da kötüye götürdüğü tek seçenek dönemini arkada bıraktık. İnsanlarımızın politika kurumuna güvenini kaybettiği, ülkenin iyiye gitmediği, cumhuriyet, demokrasi ve insan haklarının tehlikede olduğu, hukukun yok edildiği, eğitimin bittiği, ekonominin çıkmaza gittiği tek dönemde; Sayın genel Başkanımız Meral Akşener hanımefendi bu ülkenin insanlarına ‘Yüzünü Güneşe Dön Türkiye’ diyerek herkese ve her guruba umut ışığı olmuştur” ifadelerini kullandı.

Akyürek, şöyle ayni ritimde devam etti:

“Meral Akşener’e ve İYİ Parti’ye güvenenlerin belki ceplerinde paraları yoktu, arkadaşlarından borç aldılar ama yola çıktıklarını Katiyen yolda bırakmadılar, yola çıktıklarını yolda bulduklarına değişmediler. seçenek döneminde şehir, kasaba ve köylere civarindan çalmadık kapı selamlamadık seçilecek kisi bırakmadılar. Partimizi kurduk, kent ve kaza teşkilatlarına aza bulmakta zorlandık; korkan veyahut tehdit edilen eşimize arkadaşımıza ricada bulunduk, inandirma ettik, ‘başaracağız’ dedik. Sıfırdan başlayıp yüzde 20-22 ye civarindan yükselen, muhtemel sandık neticesi yüzde 28-30 olacak tek partimiz vardı. Kırıkkale’de kati tek mebus çıkarma ihtimalimiz çok fazla iken bütün negatifliklere karşın seçimde 24 bin oy aldık. Hedeflerine erişememiş tek parti olarak, yapılan 2’nci fevkalade Kurultay’da Sayın genel Başkanımız tertemiz tek yönetim göreve getirmesi beklenirken aynı kadrolarla ayni ritimde devam etme kararı aldı. İYİ Parti’yi tekrar umut haline getirmekten ve kuruluşta aldığı müspet rüzgarı tekrar kazanmaktan Tamamiyle uzaklaştı. Söylemlerin ve eylemlerin taban tabana karşıt tek vaziyete geldiği bu tabloda ilkeli politika yapmanın imkansız olduğunu üzülerek gördük.”

Akyürek, izahını şöyle tamamladı:

“Bugün itibariyle İYİ Parti’deki bütün görevlerimden ve üyelikten istifa ettiğimi halkoyu ile paylaşırken; bu vesileyle evvel günden bugüne civarindan partimizin kuruluşunda ve çalışmalarında özveri ve emeğini ve esirgemeyen bütün üye, delege, kent ve kaza yönetimlerinde görev alan arkadaşlarıma can-ı gönülden teşekkürlerimi sunarım.”

Hasan Ay

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir