Güncel

Mercedes İran’la faaliyetleri durdurdu

.imgtaa {display: block;position: relative; } .imgtaa img{display: block;} .imgtaa span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 37px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/aa.png’) no-repeat; } .imgtesh {display: block;position: relative; } .imgtesh img{display: block;} .imgtesh span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 40px;height: 35px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/esh.png’) no-repeat; } .imgta {display: block;position: relative; } .imgta img{display: block;} .imgta span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 37px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/aa.png’) no-repeat; } .imgtd {display: block;position: relative; } .imgtd img{display: block;} .imgtd span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 46px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/d.png’) no-repeat; } .imgti {display: block;position: relative; } .imgti img{display: block;} .imgti span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 51px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/i.png’) no-repeat; } .imgtr {display: block;position: relative; } .imgtr img{display: block;} .imgtr span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 99px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/r.png’) no-repeat; }

Donald Trump’ın İran ile iş yapan AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ile yapamaz açıklamasından Mercedes’ten İzah geldi.

Dünyanın en hatri sayilir büyüklükte araç üreticilerinden Mercedes’in çatı şirketi var olan dünyanın en hatri sayilir büyüklükte lüks segment ve ağır araç vasıta üreticisi var olan Daimler, ABD’nin ahenk gösteren ücret yaptırımları hasebiyle İran ile var olan bütün faaliyetlerini 2. tek buyruğa civarindan Tamamiyle durdurduğunu açıkladı.

Mercedes, dahada evvel İran ile sınırlı seviyede etkinlik gösteriyordu.

“UYGULANAN YAPTIRIMLAR UYARINCA ASKIYA ALDIK”

Şirket sözcüsü, AFP’ye verdiği demeçte, “İran’da Zati sınırlı var olan faaliyetlerimizi, tatbik edilen yaptırımlar uyarınca askıya aldık.” dedi.

Sözcü ayrıca, Daimler’in başta nükleer anlaşmanın geleceği olmak üzere siyasi gelişmeleri yakından izlediğini de sözlerine ekledi.

Mercedes İran'la faaliyetleri durdurdu

2016’DA FUSO ARAÇLARIN SATIŞLARINI YAPACAĞINI DUYURMUŞTU

Daimler ani çok saat evvel de mahalli şirketlerle var olan ortaklık üzerinden yürüyen ve Mercedes kamyonlarına dönük imalat ve satış genişlemesini durdurduğunu belirtmişti.

Almanya merkezli şirket, 2016 seneninde İran’daki ortaklarıyla Mercedes kamyon üreteceğini ve Fuso araçların satışını yapacağını duyurmuştu.

“BİNEK ARAÇLARIN SATIŞI YENİDEN BAŞLAMAYACAK”

Trump’ın kasım ayından bu yana yaptırımların tek sonraki aşamaya geçerek sertleşeceğini belirtmesinin derhal peşinden şirketten yapılan açıklamada, “Mercedes-Benz kamyonlarının imalat ve satışını ayni ritimde devam ettirmiyoruz. Mercedes marka binek araçların da satışı tekrar başlamayacak.” dedi.

Daimler, bunun yanı sıra İran ekonomisinin ve bu yüzden de otomobil pazarının umulandan çok dahada zayıf geliştiğini de vurguladı. Şirket yönetimi, başta nükleer anlaşmanın geleceği olmak üzere siyasi gelişmeleri yakından takip edeceğini söyledi.

Mercedes İran'la faaliyetleri durdurdu

.mte20{ margin-top:-25px; z-index:1; } h6.timg{ float:right; height:25px; line-height: 25px; padding-left:5px; padding-right:5px; opacity:.8; font-size:10px!important; z-index:2; position:relative; background-color:#ebebeb; } .fr{ float:right; } .vidyorum{ padding-top:0px; margin-top:-25px; font-size:10px; font-weight: normal; } .testimonial-content{ padding:6px 10px 6px 10px; } .yrmBslk{ width:75px; color:#990000; overflow: hidden; float:left; } .testimonial-user{ display:none; width:75px; color:#990000; overflow: hidden; margin-top:5px; } .vybaslik{ color: #3f5fbf; font-weight: bold; } .catNw .nwItem h2 a{ width:98%!important; }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir