Spor

Bir penaltılık maç!

Tarih; 30 Nisan 2017… Yer; Erzurum Kazım Karabekir Stadı… Bölgesel Amatör Ligi’nde (BAL) başarılı olup 3. Lig’e çıkma terfi maçlarına katılmayı dogruluk eden Arsinspor ile Mardinspor karşılaşıyor.

Maçın 52. dakikasında Abdul Razzak Omar’ın golüyle Arsinspor 1-0 öne geçiyor. Bitime 9 dk kala Yavuz Erdi Köksal vaziyeti eşitliyor ve uzatmalara geçiliyor. Uzatmalar da 1-1 sonuçlanınca penaltı atışları başlıyor.

Mardinsporlu oyuncu Suat Mutlu, penaltılarda durumu   8-7 takımı lehine getiriyor.. Ve yaşadığı gol sevincinin hemen peşinden ortalık karışıyor. İki takım futbolcuları, kulübedeki sorumlular birbirine giriyor. Sahada her biri birbirini kovalamaya başlıyor ve güvenlik önlemleri de kavgayı bitirmeye yetmiyor. Maçın hakemi Burak Taşkınsoy, maçı tatil ettiğini açıklıyor.

Buraya civarindan her şey normal! Asıl öykü ise yepyeni başlıyor!

Ve sıra alınan şenlik benzeri kararda!

Türkiye Futbol Federasyonu; Mardinspor-Arsinspor maçının kaldığı yerden ayni ritimde devam etmesi yönünde hüküm verdi. Maçın oynanacağı stadın ve saatinin ise bundan sonra belirleneceği ifade edildi.

Şimdi ne olacak?

1- İki takım yöneticileri, taraftarları, teknik adamları ve futbolcuları; TFF’nin belirleyeceği şehre gidecek ve belirlenmis saatte hazır olacak.
2- Penaltı atma sırası Arsinspor’da… Arsinli futbolcu vuruşu gole çeviremezse; maç bitecek ve Mardinspor 3. Lig’e yükselecek.
3- Arsinsporlu futbolcu, penaltıyı gole çevirirse, seri penaltı atışlarına ayni ritimde devam edilecek. Ancak burada da tek sıkıntı söz konusu; Arsin kalecisi Ercan Ezgi’nin burnunun kırık olduğu söyleniyor. İki takım da maçta bir oyuncu farklığı yapmıştı. Fakat özel tek durum söz konusu ve penaltıların sonuna gelindiği için, yedek kalecinin oyuna girip giremeyeceği de belirsiz!
4- AFDK, Arsinspor’dan

1, Mardinspor’dan ise üç futbolcuya önlem kararı koydu. Bu oyuncuların akıbeti ne olacak? Sıra yine onlara gelirse penaltı atabilecekler mi?

İki kulüp ve dört futbolcu disiplinde!

8 Mayıs 2017 seansında ‘eksik bilgi, vesika ve görüşlerin tamamlanması’na hükmeden Amatör Futbol Disiplin Kurulu (AFDK), 9 Mayıs Tarih ve 100 Sayılı toplantısında ise şu kararları veriyor:

1- Arsin Spor Kulübü hakkında: 30.04.2017 tarihinde oynanan Mardin 47 Spor-Arsin Spor BAL Play Off müsabakasında varsa olaylara ait görüntülerin ve saldırıya uğradığı argüman olunan futbolcuya ait tıbbi raporların istenmesine…
2-Abdul Razzak OMAR (Arsin Spor Klb. Fut.) hakkında; CD görüntülerinin incelenmesine, (02.05.2017 Tedbirli)…
3-Murat BARÇİN (Arsin Spor Klb. Yön.) hakkında; CD görüntülerinin incelenmesine, (02.05.2017 Tedbirli)…
4-Mardin 47 Spor Klb. hakkında; CD görüntülerinin incelenmesine…
5-Mehmet ŞİMDİ (Mardin 47 Spor Klb. Fut.) hakkında; CD görüntülerinin incelenmesine, (02.05.2017 Tedbirli)…
6-Suat MUTLU (Mardin 47 Spor Klb. Fut.) hakkında; CD görüntülerinin incelenmesine, (02.05.2017 Tedbirli)…
7-Selman KAPLAN (Mardin 47 Spor Klb. Fut.) hakkında; CD görüntülerinin incelenmesine, (02.05.2017 Tedbirli)…
8-M.Beşir ÇAMURDAŞ (Mardin 47 Spor Klb. Yön.) hakkında; CD görüntülerinin incelenmesine, (02.05.2017 Tedbirli)…
9-Abdulbaki AVCI (Mardin 47 Spor Klb. Sağlık Görevlisi) hakkında; CD görüntülerinin incelenmesine, (02.05.2017 Tedbirli)…

Zafer Büyükavcı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir